Listopad 2014

Recenze alba: Crazy Nights - 1987

28. listopadu 2014 v 11:15 | StarChild |  Alba
Vydáno: 18. září 1987

Nahráváno: Březen - červen 1987, Kalifornie

Vydavatelství: Mercury, Vertigo (EU)

Produkce: Ron Nevison

Délka: 42:53


Seznam skladeb

1. Crazy Crazy Nights, 2. I´ll Fight Hell To Hold You, 3. Banb Bang You, 4. No No No, 5. Hell or High Watter, 6. My Way, 7. When Your Walls Come Down, 8. Reason To Live, 9. Good Girl Gone Bad, 10. Turn On The Night, 11. Thief in the Night

Cover

Od chvíle, co se KISS odmaskovali, jakokdyby se s make-upem a maskami vytratily a pořádné kick ass covery. Předchozí tři obaly byly nepovedené a Crazy Nights v této návaznosti značnou měrou pokračuje. Úplně netvrdím, že tenhle cover je extrémně nepovedenej, ale působí na mě tak nějak nepřehledně a nekonzistentně. Nápad s rozbitým sklem je zajímavý, ale myslím si, že se ho dalo využít líp. Vzhledem k tomu, jak je cover navržen, můžeme s ním různě otáčet a prakticky nikdy nebude vzhůru nohama. Když bych se zastavil i u výrazů KISS, tak si myslím, že jsou celkem ok. Každopádně tenhle cover žádná velká pecka určitě není.

23. výročí úmrtí Erica Carra a Freddieho Mercuryho

24. listopadu 2014 v 13:32 | StarChild |  News

Opět tu máme 24. listopad a s tímto dnem se neodmyslitelně pojí smutné výročí týkající se rockové hudby. Přesně v tento den, před 23 lety, zemřeli bubeník Eric Carr z KISS a jeden z nejlepších zpěváků všech dob Freddie Mercury. O životech těchto dvou person se zde rozepisovat nebudu. Ostatně pokud vás zajímají podrobnosti z jejich života, můžete je najít jak tady na blogu, tak kdekoliv jinde na internetu.

Battle Beast - Touch in the Night

24. listopadu 2014 v 10:39 | StarChild |  Rockový svět

Battle Best před pár dny vypustili do světa ochutnávku z jejich chystanéhého alba Unyholy Savivor, které vyjde v lednu příštího roku. Nová písnička Touch in the Night ale většinu fanoušků pěkně zaskočila. Nebo tak o tom vypovídají reakce a komentáře na internetu. Nutno říct, že tahle finská parta tento song náhrala v poněkud popovějším a diskotékovém duchu. Battle Beast však tyto hudební prvky ve svých skladbách používají a netají se tím, že svou inspiraci hledají i v 80. letech, které z nové písničky jasně srší. Za sebe říkám, že se jedná o hodně zajímavou písničku, která mě hned z úvodu zaujala. Uvidíme, jak bude vypadat zbytek desky. Nechme se překvapit.

Recenze alba: Asylum - 1985

21. listopadu 2014 v 11:37 | StarChild |  Alba
Vydáno: 14. září 1985

Nahráváno: Červen - červenec 1985, New York City

Vydavatelství: Mercury, Vertigo (EU)

Produkce: Paul Stanley, Gene Simmons

Délka: 38:50

Seznam skladeb


1. King of the Mountain, 2. Any Way You Slice It, 3. Who Wants To Be Lonely, 4. Trial By Fire, 5. I´m Alive, 6. Love´s a Deadly Weapon, 7. Tear´s Are Falling, 8. Secretly Cruel, 9. Radar for Love, 10 Uh! All Night

Cover

Od chvíle co KISS odložili make up, se kapela prezentuje docela nepovedenými covery, které jsou i na tak "šílenou" dobu, jako byla 80. léta, trochu moc. Pryč jsou doby výborných obalů typu Destroyer, Love Gun nebo Creatures of the Night. Asylum není vyjímkou. Zase nejsem úplný hater tohoto coveru, ale rozhodně nejsem ani jeho velký obdivovatel. Poprvé se na něm objevuje nový kytarista Bruce Kulick. Každý z členů má rozdílnou barvu rtů, přičemž barvy byly přiděleny na základě sólově vydaných alb z roku 1978. Paul s Genem mají své klasické barvy a Bruce s Ericem vyfasovali barvy Ace a Petera. To je docela zajímavé. Maličko by to šlo přirovnat k současným členům Tommymu a Ericu Singerovi, kteří persony Ace a Petera zdědili se vším všudy. Každopádně tenhle cover nejde zhodnotit jinak, než jako nepovedený.

Lístky na KISS už jsou doma!

20. listopadu 2014 v 13:18 | StarChild |  Novinky ze světa KISS

Lístky na koncert KISS, který proběhne příští rok v červnu jsou už doma! Předprodej pro uživatele Live Nation začal přednostně už dnes, takže jsem nemusel čekat do pondělka, kdy startuje prodej pro všechny fanoušky. Lupeny od poslední návštěvy KISS zdražily v průměru asi o 150 - 200 Kč, pokud si to dobře vybavuju. To mě ale nijak neodrazuje. Takže 8. června 2015 v Praze! :)

KISS vystoupi 8. června 2015 v Praze!!!

19. listopadu 2014 v 11:39 | StarChild |  Novinky ze světa KISS

Akorát jsem dodělal nějaký věci do škole, mrknul na facebook a tam na mě v vyskočil několika "kiss stránkama" sdílenej obrázek s textem, že se KISS vrací do České republiky!!! Hodně radostně jsem si od plic zařval! Koncert KISS se uskuteční 8. června 2015 v Pražské O2 Aréně a tam rozhodně nesmím chybět! Ode dneška nastává velmi dlouhé sedmi měsícové odpočítávání.

Recenze alba: Animalize - 1984

18. listopadu 2014 v 11:44 | StarChild |  Alba
Vydáno: 13. září 1984

Nahráváno: Květen - červenec 1984, New York

Vydavatelství: Mercury

Produkce: Paul Stanley

Délka: 35:42Seznam skladeb


1. I´ve Had Enough (Into the Fire), 2. Heaven´s On Fire, 3. Burn Bitch Burn, 4. Get All You Can Take, 5. Lonely is the Hunter, 6. Under the Gun, 7. Thrills in the Night, 8. While the City Sleeps, 9. Murder in High Heels

Cover

Cover desky jasně odpovídá jejímu názvu. Nutno však říct, že tenhle obal se zatraceně nepovedl a bez debat patří k těm úplně nejhorším. Nevím, čí to byl nápad, aby cover k Animalize vypadal právě takto. Opravdu strašně vypadající cover. Myslím si, že by albu daleko více jako cover sedla zadní část obalu.

Battle Beast vydají nové album!

12. listopadu 2014 v 18:29 | StarChild |  Rockový svět

Finská metalová kapela Battle Beast se chystá vydát nové album. Vydání jejich třetí stuidovky Unholy Savior je naplánováno na leden příštího roku s tím, že 9. ledna deska vyjde v Evropě, 12. ledna na britských ostrovech a o den později v USA. Battle Beast tuhle zprávu zveřejnili už před několika dny, ale já sem si řekl, že tahle informace na blogu nemůže chybět, protože Battle Beast jsou moji oblíbenci. Jejich první dvě alba jsou podle mě výborný a moc se těším s čím se tahle banda předvede teď.

Recenze alba: Lick It Up - 1983

7. listopadu 2014 v 17:45 | StarChild |  Alba
Vydáno: 18. září 1983

Nahráváno: Červenec - srpen 1983, New York City

Vydavatelství: Mercury Casablanca

Produkce: Michael James Jackson, Paul Stanley, Gene Simmons

Délka: 41:27Seznam skladeb


1. Exciter, 2. Not for the Innocent, 3. Lick It Up, 4. Young and Wasted, 5. Gimme More, 6. All Hell´s Breakin´ Loose, 7. A Million to One, 8. Fits Like a Glove, 9. Dance All Over Your Face, 10. On the 8th Day

Cover

KISS poprvé na svém obalu oficiálně představují svého nového člena, kterým je Vinnie Vincent. Ten nahradil už dlouhou dobu nespokojeného Ace Frehleyho, který s kapelou nespolupracoval už na posledních dvou albech. Vzhledem k tomu, k čemu se KISS v tomto roce rozhodli, bych očekával, že tomu bude odpovídat i cover, který je podle mě strašně nepovedenej! Největším úletem je pro mě výraz Paula, který jakoby říkal "no tak, tak nás bleskni ať si už konečně můžu jít po svých." Nejvíc v pohodě mi přijde Gene s tradičně vymplazeným jazykem obřích rozměrů a Eric, jehož výraz se mi naopak líbí. Vinnie taky žádná sláva. Pro mě je tenhle cover zklamáním a zařadil bych ho mezi jeden z nejhorších.

Tommy Thayer dnes slaví 54. narozeniny

7. listopadu 2014 v 13:18 | StarChild |  Novinky ze světa KISS
Kytarisa kaypely KISS Tommy Thayer dneska slaví 54. narozeniny. Tommy, užij si dnější den podle svých představ a do budoucna hodně zdraví a mnoho úspěchů jak s KISS, tak v soukromém životě. Všechno nejlepší!