Prosinec 2013

Pohádkové Vánoce

27. prosince 2013 v 15:18 | StarChild |  News
K Vánocům neodmyslitelně patří pohádky. Když si vezmete do rukou televizní program a porovnáte jej s tím loňským, přiliš mnoho rozdílů nenajdete. Za normálních okolností by televizní stanice hlásily nejmenší sledovanost, ale o Vánocích, kdy nastává kouzelný čás pohádek, to je jinak. Když se řekne pohádka, většina lidí si myslí, že jsou určeny pro nejmenší děti. Mě však přijde, že čím starší jsem, tím více se mi líbí. Čím to? Nejspíš tím, že když se dívám na nějakou pěknou pohádku, vracím se do nostaligického dětství. A hlavně. Kolikrát si říkám, kdyby i reálný svět byl jako pohádka, kde dobro vždy zvítězí nad zlem. Ach jo, kéž by to tak opravdu bylo...
Jsem opravdový fandou pohádek, hlavně těch českých. Mezi moje oblíbené patří Hrátky s čertem, S čerty nejsou žerty, Obušku z pytle ven, Dařbuján a pan Drhola, Jak se budí princezny nebo Princ a Večernice. Je jich ovšem mnohem víc. Tohle je výčet jen těch nejoblíbenějších. Co vy a pohádky? Nezanevřeli jste na ně? A které jsou vaše oblíbené?

Šťastný a veselý Vánoce! :)

23. prosince 2013 v 16:12 | StarChild |  News

Tak a po roce jsou tady opět Vánoce! Ja opravdu neskutečný, jak ten čas letí. Přijde mi to jako včera, kdyby byly ty loňské. Já osobně mám tyto svátky hodně rád a to i navzdory tomu, jaký bussines a komerční humbuk se z nich v dnešní době stal. Patřím mezi ty, kteří mají rádi Vánoce kvůli atmosféře, tradicím a taky pohádkám. Ne kvůli mrakům dárků a podobně.

Každopádně Vám všem přeju ať si ty letošní Vánoce užijete podle svých představ a hlavně v poklidu protože o tom tyhle svátky jsou. Do nového roku hlavní zdraví a stále nahlas puštěnou kvalitní rockovou muziku. Nejlépe KISS :)

KISS uvedení do Rock and Rollové síně slávy

17. prosince 2013 v 16:56 | StarChild |  Novinky ze světa KISS

KISS i miliony členů KISS army se dnes konečně dočkali. Rocková legenda bude v roce 2014 KONEČNĚ uvedena do Rock and Rollové síně slávy. Bylo už hodně na čase... A to netvrdím jen z toho důvodu, že jsem obrovský fanoušek kapely, ale taky z pohledu toho, že v rockové síny slávy jsou i interpreti, kteří tam prakticky nemají, co dělat. KISS se během celé své kariéry, která není vůbec krátká, zasloužili o pořádný rozvoj rockové muziky a ne nadarmo mají přívlastek jedné z nejlepších rockových kapel všech dob. Všem členům KISS, ať už těm stávajícím, či minulým k tomuto čestnému uvedení ze srdce blahopřeju. Závěrem ještě přikládám vyjádření Paula Stanleyho a Gena Simmonse prostřednictvím Twitteru. Překlad snad ani není třeba:

"The spirit of rock and roll for me has always meant following the paths I choose regardless of what my critics or my peers think. For 40 years KISS has built an army that apologizes to no one and I'm honored to be inducted into the Rock & Roll Hall Of Fame knowing we have remained true to ourselves and our fans." - Paul Stanley.

"To the KISS Army, Ace, Peter, Eric Carr, Vinnie, Mark, Bruce, Tommy and Eric Singer, Bill Aucoin, Doc McGhee and to my partner of 40 years, the ever youthful Paul Stanley...and all the members of the KISS Family. This honor is for you. 40 years of Rockin' and still going strong." - Gene Simmons.Bruce Kulick slaví 60. narozeniny

12. prosince 2013 v 19:42 | StarChild |  Rockový svět

Bývalý kytarista KISS Bruce Kulick, který v kapele působil v letech 1984 až 1996, dnes slaví své kulaté 60. narozeniny. Bruce patří mezi moje velké oblíbence. Osobně je to můj nejoblíbenější kytarista, který kdy v KISS působil. Moc bych si přál, aby s KISS třeba ještě někdy vystoupil nebo nahrál nějakou písničku. Přeju mu všechno nejlepší, hlavně zdarvíčko a ať se mu s jeho kapelou daří.

Zároveň bych se chtěl omluvit za neaktivitu na blogu. Vysoká je časově náročnější, kór teďka před zkouškovým. Neříkám, že se nezastavím, to ne, ale pokaždé prostě není nálada na psaní článků na blog. Snad chápete.