Říjen 2013

Nejoblíbenější sestava KISS

30. října 2013 v 20:08 | StarChild |  Já....o KISS

Stejně jako ostatním kapelám, ani KISS se nevyhly personální obměny. Když to vezmeme celé do kola, v kapele si zahrálo celkově deset muzikantů. V průběhu let se tak vytvořily nejrůznější sestavy, o kterých se často fanoušci přou, která byla ta úplně nejlepší. Za tu absolutně TOP většina příznivců KISS pochopitelně považuje zakládající čtveřici Paul Stanley, Gene Simmons, Peter Criss a Ace Frehley. A opravdu se není čemu divit. V tomhle složení KISS naprosto válcovali tehdejší hudební svět a poprávu je právě těmto pánům připisován největší úspěch, kterým kapela kdy prošla. A myslím si, že to tak opravdu je. 70. léta byla přesně ta doba pro KISS. Hudební scéna a vůbec všechno kolem nebylo na něco takého připraveno.

KT 95: Nightwish - The Phantom Of The Opera

30. října 2013 v 14:20 | StarChild |  Klip týdne
V poslední době hodně poslouchám Nightwish a tak jednu z jejich písniček dávám do Klipu týdne. Vybral jsem slavnou a mnohokrát přezpívanou skladbu The Phantom Of The Opera. V podání Nightwish mám tenhle song opravdu hodně rád.


The Wrestler

27. října 2013 v 15:04 | StarChild |  News

Jelikož od září chodím do Olomouce na vysokou, tak mám po večerech na koleji spoustu času. Nejčastěji nudu zabíjím hraním her nebo sledováním filmů a právě včera jsem mrkl na jeden zajímavej film, kterej se mi zaryl poměrně dost pod kůži. Film se jmenuje Wrestler a ani pořádně nevím proč jsem si jej rozhodl stáhnout. Před pár lety jsem kousek viděl v televizi a už tehdy mě docela překvapilo, že hlavní postava wrestlera byla poměrně stará. Tehdy jsem bez rozmyslu přepnul...

Tarja Turunen z Nightwish v Olomouci

17. října 2013 v 13:30 | StarChild |  News

Pokud jste fanoušci bývalé zpěvačky kapely Nightwish, a pokud jste z Olomouckého kraje, tak určitě dobře víte, že dnes večer se ve Sportovní hale Univerzity Palackého uskuteční koncert Tarje Turunen. Nightwish i Tarju mám poměrně dost rád a tak jsem přemýšlel, že bych na koncert zašel. Má finanční situace však není úplně nejlepší, takže si musím nechat zajít chuť. Mám však jednu výhodu.

Sportovní hala, ve které Tarja vystoupí, je jen asi 20 metrů od koleje, ve které přes týden bydlím. Určitě se zajdu večer k hale alespoň podívat a třeba něco uslyším. Přípravy už jsou v plném proudu. V okolí naší koleje a samotné haly je spousta securyťáků, kteří zajišťují, aby vše probíhalo hladce. Byla mi docela haluz, kdybych na "Ledovou královnu severu," jak je Tarje přezdíváno, někdě čirou náhodou narazil...

Hlasujte pro KISS na uvedení do Rock and Rollové síně slávy v roce 2014

16. října 2013 v 16:50 | StarChild |  Novinky ze světa KISS

Hlasování ohledně dalšího uvedení do Rockové síně slávy se opět rozeběhlo. A myslím, že letos už je opravdu nejvyšší čas, aby se do Rock and Roll Hall of Fame podívali KISS. Kapela oslavila 40. výročí od svého založení, a i přes věk členů je stále ve výborné formě. Úkol je tedy jasný, hlasovat pro KISS!

HLASOVÁNÍ ZDE!!!


KT 94: Petr Spálený - Až Mě Andělé

14. října 2013 v 17:42 | StarChild |  Klip týdne
Dnešní Klip týdne bude hodně netradiční. Rock a Metal necháme pro jednou stranou a poslechneme si českou písničku s velmi smutným, ale zároveň krásným textem. Skladba nese název Až mě andělé a jejím autorem je Petr Spálený. Proč tuhle písničku publikuju? Před pár dny mi umřel děda a právě Až mě andělé byla úplně poslední skladba, která na jeho pohřbu zazněla. Dědu jsem měl moc rád, ve všem se mě a celé naší rodině snažil pomáhat. Byl to strašně milý, srdečný a přátelský člověk, na kterého nikdy nezapomenu. Stále to jaksi nemůžu pochopit, že už tady s náma není. Dědo, tahle písnička je věnovaná tobě tam nahoru...


Rok od Monsteru

10. října 2013 v 22:58 | StarChild |  Novinky ze světa KISS

Je až neskutečný, jak ten čas letí. Ač se mi to vůbec nezdá, od vydání alba Monster už uběhl jeden rok! Na jubilejní 20. studiovku KISS jsem se zatraceně těšil. Propagece a vůbec veškerá vyjádření členů kapely o tom, že Monster bude nejlepší album, které parta kolem Stanleyho a Simmonse vydala, zněla opravdu velmi slibně. Dění kolem nahrávání nové desky jsem poctivě sledoval už od prvních oznámeních. Velmi dobře si vybavuju, když KISS vydání alba zruba o půl roku odložili. To mě fakt hodně štvalo. No nic, museli jsme si počkat. Ale co, vždyť i to čekání k tomu všemu patří.

KT 93: Within Temptation - Paradise (What About Us) feat. Tarja

7. října 2013 v 12:20 | StarChild |  Klip týdne
Nizozemská symphonic rocková skupina Within Temptation chystá v roce 2014 vydat nové album. Nedávno však už zveřejnili první singl, na kterém se kromě členů kapely podílelí také bývalá slavná zpěvačka Nightwish Tarja Turunen. Musím říct, že skladba Paradise (What About Us) na mě hned po prvním poslechu velmi zapůsobila. Spojení hlasů Sharon z Within Temptation a Tarji je prostě úžasné a obě dvě se výborně doplňují.


Vždycky mi pomůžou, když je mi nejhůř

3. října 2013 v 20:00 | StarChild |  Já....o KISS
Ve chvílích kdy je mi hrozně, vždycky mi pomůžou. Když jsem sám a je mi smutno, vždycky mi pomůžou. Když se nemám na koho obrátit, vždycky mi pomůžou. Asi se divíte, co to tady píšu, ale dneska jsem se dozvěl opravdu strašně smutnou zprávu a jelikož jsem zrovna úplně sám na koleji, obracím se k nim, ke KISS. Tahle parta mi zaručeně vždycky pomůže. Odvede myšlenky nebo zvedne náladu ať už je mi všelijak. A to právě dnes večer zatraceně potřebuju...


Whistesnake

2. října 2013 v 13:11 | StarChild |  Ostatní hudba

Anglická kapela Whitesnake byla založena v roce 1978 a svou největší slávu zažila v 80. letech. Ústřední postavou této skupiny byl bývalý zpěvák Deep Purple David Coverdale, který byl jasným dirigentem, který určoval, kterým směrem povedou kroky Whitesnaku. Kapela během své letité působnosti vystřídala řadu svých členů a tím původním vlastně zůstával jenom Coverdale. Whitesnake zažil během své dlouholeté kariéry mnoho pauzí a přestávek, ale i přesto je i v současné době aktivní.