Září 2013

KT 92: Warlock - All We Are

30. září 2013 v 11:07 | StarChild |  Klip týdne
Pro tento týden jsem vybral písničku od kapely Warlock s názvem All We Are. Patří určitě k těm nejznámějším metalovým songům 80. let a tahle skladba s chytlavým refrénem má opravdu grády.


KT 91: Magnum - Days Of No Trust

23. září 2013 v 17:24 | StarChild |  Klip týdne
Tak uz i pro mě začal školní rok. Včera jsem se nastěhoval na kolej do Olomouce a vůbec v posledních dnech jsem zařizoval ještě nějaké věci ohledně školy, takže omluvte neaktivitu. Každopádně mám u sebe noťas, takže se nenaplní moje obavy, že bych na blog neměl vůbec čas. Uvidím, jak to budu všechno stíhat, ale věřím, že to jakš takš půjde.

Ke Klipu týdne. Vybral jsem písničku, na kterou jsou narazil teprve nedávno a to opět přes facebook. Skladba se jmenuje Days Of No Trust a nahrála ji anglická kapela Magnum. Na mě působí strašně pohodově a musím říct, že se mi více líbí sloky než refrén. Magnum ani jejich písničky u nás nejsou moc známé, každopádně mě si Days Of No Trust získala prakticky hned.


Columbo 8x02 - Vražda, kouř a stíny

20. září 2013 v 11:53 | StarChild |  Epizody

VRAH: Alex Bradey (Fisher Stevens)
ZMÍNKY O ŽENĚ: 3
CELKEM: 164
PREMIÉRA: 27. února 1989

STRUČNÝ DĚJ

Alex Bradley je zázračným mladíkem a vycházející hvězdou Universal Studios. Není mu ještě ani třicet let a je nejúspěšnějším filmovým tvůrcem na světě. Obzvláště si zakládá na své image věčného teenagera a na nohách nenosí nic jiného než tenisky, u jeho bungalovu na pozemku studií stojí pouze flippery a automaty na žvýkačky a všemu tomu vévodí jeho elektrický vláček.

Zrovna uprostřed příprav na nový film navštíví Alexe jeho starý přítel Lenny. Přišel mu říci, že zemřel jejich kumpán Buddy - jakoby náhodou přesně deset let po tragické smrti Lennyho sestry Jenny. Buddy a Alex tehdy natáčeli amatérský film, ve kterém měla hrát i Jenny. Bohužel cestou na smluvené místo natáčení měla nehodu na motorce, při které přišla o život.

V Buddyho pozůstalosti byl však nalezen šestnáctimilimetrový film, který ukazuje něco zcela jiného. Jenny měla tehdy předvést kaskadérský kousek na motorce. Akce se nepovedla a ona zemřela. Alex samozřejmě vše zapřel, aby neohrozil svou budoucí kariéru. (Zdroj: serialzone.cz)

Odkaz na KISS ve filmu Velcí bratři (Role Models)

19. září 2013 v 14:41 | StarChild |  Já....o KISS

Dneska jsem úplnou náhodou narazil na jeden film, který poměrně hodněkrát odkazuje na KISS. Během přípravy dnešního oběda jsem si na youtube pustil písničku Love Gun a hned prvním komentářem pod tímto videm bylo, že nejlepší verze Love gun, je od Role Models. Myslel jsem si, že se jedná o nějakou coververzi od skupiny Role Models. To byl však omyl. Komentář mě přivedl k filmu, jehož název byl Role Models (česky Velcí bratři). A právě takto jsem narazil na jednu ze scén, jejíž hlavní postavou je Sean William Scott známý svojí rolí Stiflera z kultovních Prciček, který vysvětluje svému mladému příteli, kdo jsou KISS a přitom pouští písničku Love Gun... Film jsem neviděl, takže nevím o co v něm jde. Každopádně několikrát v něm vidíme spojistosti s KISS. Kromě Love Gun můžeme ve filmu slyšet Detroit Rock City nebo Beth. Hlavní členové se poté také objeví ve zjednodušených kostýmech KISS!


Columbo 8x01 - Columbo jde pod gilotinu

17. září 2013 v 9:55 | StarChild |  Epizody

VRAH: Elliot Blake (Anthony Andrews)
ZMÍNKY O ŽENĚ: 4
CELKEM: 161
PREMIÉRA: 6. února 1989

STRUČNÝ DĚJ

Zástupci FBI a CIA přijmou pozvání od Pauly Hallové, ředitelky parapsychologického institutu, zúčastnit se experimentu, v jehož průběhu chce telepat Elliott Blake, pracovník ústavu a Paulin intimní přítel, demonstrovat své mimořádné schopnosti v oblasti mimosmyslového vnímání. Jako odborníka pozvou známého mága Maxa Dysona, který je postrachem pro všechny šarlatány. Testy skončí kladně. Blake získá zakázku na spolupráci s FBI a CIA a pro ústav lukrativní projekt dotovaný vládou. Druhého dne je nalezen Max Dyson mrtvý ve své dílně... (Oficiální text distributora)

TOP 10 Skladeb kapely Queen

6. září 2013 v 15:40 | StarChild |  Já ... o Queen

Po delší době jsem se rozhodl napsat trošku rozsáhlejší a sofistikovanější článek. Popudem k tomu bylo včerejší výročí narození Freddieho Mercuryho, který by se letos dožil 67. let. Napadlo mě, že bych mohl sestavit žebříček mých nejoblíbenějších skladeb slavných Queenů. Podobné články jsem už na blogu párkrát zveřejnil a vždy je velmi zajímavé a zároveň nesmírně těžké vybrat jen deset písníček, o kterých si myslíte, že jsou pro vás opravdu nejlepší. Queen za celou svoji kariéru nahráli mnoho hitů a vybrat jen některé bylo opravdu obtížné. Sestavovat tyhle žebříčky není opravdu snadné. Původně jsem se jim snažil vyhýbat, ale jejich sestavování je velmi zajímavé a moc mě baví. A to i přesto, že některé mé oblíbené skladby se do nich nevejdou. Připomínám, že je to pouze můj osobní názor, se kterým můžete, ale i nemusíte souhlasit. Tak tady je moje TOP 10.

Freddie Mercury by dnes oslavil 67. narozeniny

5. září 2013 v 13:40 | StarChild |  News

Dnes by oslavil své 67. narozeniny legendární zpěvák kapely Queen Freddie Mercury. Tragický osud, který potkal tuto nezapomenutelnou personu rockové a popové hudby, nemusím zajísté zmiňovat, protože všichniho ho dobře znají. Zavzpomínejme dnes na Freddieho třeba u některé z jeho slavných písniček a vzdejme tak hold nejlepšímu zpěvákovi všech dob.