Červenec 2013

KT 86: KISS - Unholy

30. července 2013 v 10:00 | StarChild |  Klip týdne
Po čtrnáctidenní pauze se na blog vrací Klip týdne, tentokrát opět s písničkou od KISS. Vybral jsem skladbu Unholy z alba Revenge, které je většinou fanoušků bráno jako to nejlepší z "non makeup" éry. Zpěvu se zde ujal Gene a nutno říct, že Unholy mu sedla na výbornou. V minulosti jsem tuhle písničku nějak nemusel, ale v posledních letech jsem si k ní prostě našel cestu.


Poklad na Stříbrném jezeře

26. července 2013 v 11:17 | StarChild |  Filmové Mayovky

Režie: Harald Reinl / Rok 1962 / Hodnocení na Csfd.cz: 85 %

Děj

Kdesi vysoko v horách je ukryto pohádkové bohatství - zlatý poklad, který po staletí střeží Tonkawové před chamtivými bělochy. A jak už to tak bývá, vždy se najde někdo, kdo lační po bohatství a nezastaví se před ničím. Takový je i Cornel a jeho banda trampů. Na scéně se ale včas objeví Vinnetou, Old Shatterhand a početná skupinka jejich přátel, takže je každému jasné, že na cestě za pokladem čeká všechny pořádná porce dobrodružství, romantiky, nebezpečí a motýlů. Tento dnes již vpravdě legendární film má celou řadu následovníků v podobě dalších mayovských adaptací, stál u zrodu několika hereckých hvězd, oplývá nádhernou jugoslávskou krajinou a v neposlední řadě dal řádnou injekci tehdejší německé kinematografii v podobě peněz i spokojených diváků (Zdroj: Csfd.cz)


Mayovky

26. července 2013 v 11:16 | StarChild |  Mayovky

"Tak tady jsou legendární postavy našeho mládí: Old Shatterhand a Vinnetou. Bílý muž, jenž přešel velikou louži, aby na Divokém západě našel svou novou vlast a vykonal hrdinské činy, které mu vynesly nesmrtelnou slávu. A poslední náčelník Apačů, na kterého už doléhá stín tragiky jeho národa, ale který bez váhání nasazuje život, má-li se dopomoci právu k vítězství. Tož vydejme se na pouť nekonečnými dálavami amerických prérií, hlubokými údolími i po vrcholcích vysokých pohoří a prožijme s nimi velká dobrodružství a nemilosrdné boje za čest a slávu."
Omluva za neaktivitu

26. července 2013 v 10:43 | StarChild |  News
Chtěl bych se omluvit za několikatýdenní nečinnost blogu. Měl jsem časově opět náročnější brigádu a na blog mi zkrátka nezbýval čas. Kromě toho je léto a zrovna se mi nechce ho celé prosedět u počítače. Každopádně chci co nejdříve rozeběhnout letní speciál s "hrdiny Mayovek." Snad se k tomu co nejdřív dokopu :-)

Eric Carr by dnes oslavil 63. narozeniny

12. července 2013 v 14:21 | StarChild |  Novinky ze světa KISS

Dnes by oslavil své 63. narozeniny bývalý bubeník KISS Eric Carr, který v kapele působil v letech 1980 - 1991. Eric zemřel 24. listopadu 1991 ve věku 41 let. Spolu s ním nás opustil i legendární Freddie Mercury z Queen. Eric začátkem 80. let nahradil původního bubeníka Petera Crisse a velice rychle si získal oblibu fanoušků. Já osobně mám Erica moc rád. Je to můj nejoblíbenější bubeník, který kdy v KISS působil a velmi mě mrzí, že ho potkala taková nemoc. Já, stejně jako spousta ostatních fanoušků KISS, na něj ale nikdy nezapomeneme.

KT 85: Iron Maiden - Dream Of Mirrors

8. července 2013 v 11:04 | StarChild |  Klip týdne
Poměrně delší dobu se v Klipu týdne neobjevilo nic od Iron Maiden, a tak jsem si řekl, že to změním. V sobotu jsme meli takovou menší akci spojenou s hraním nohecu a popíjením, kde mě velmi zaujala skladba Dream Of Mirrors, kterou se přiznám, že jsem od Ironů ještě neslyšel. Opravdu moc se mi zalíbila a také proto ji zařazuju do této rubriky.


Léto s hrdiny Mayovek

4. července 2013 v 19:54 | StarChild |  News

Máme tu léto, a tak jsem si řekl, že bych mohl na tyto dva měsíce příjít s něčím, čemu by se dalo říkat "speciál" pro tohle období. Na blogu jsem to tuším už jednou zmiňoval, ale pro ty, co tento článek minul, se musím přiznat, že jsem opravdu velký fanoušek westernových Mayovek. I když se vám to může zdát směšné a taky jsem i často terčem posměchu, je to tak. Příběhy Vinnetoua a Old Shatterhanda jsou prostě mojí srdcovou záležitostí, na kterou nikdy nedám dopustit. Hltal jsem je už od ranného dětství, kdy mě k nim vlatně přivedl můj otec a láska k těmto nezapomenutelným filmům mi přetrvala i do staršího věku. Kdykoli slyším tu krásnou úvodní melodii, úplně před sebou vidím tu neskutečně nádhernou přírodu bývalé Jugoslávie plnou nekonečných plání, skalnatých pohoří a průzračných řek a jezer, do kterých byla dobrodružství náčelníka Apačů a jeho bílého bratra zasazena. Říkám, velká srdcová záležitost a jsem si jist, že se tu a tam najde pár jednotlivců, kteří mojí lásku k Mayovkám chápou. Pokud máte srdce na pravém místě, určitě rozumíte.

KT 84: Scorpions - Still Loving You

1. července 2013 v 12:05 | StarChild |  Klip týdne
Pro tento týden jsem pro vás vybral skutečný bombónek mezi rockovými baladami. Zabrouzdal jsem do repertoáru německých Scorpions, ze kterého jsem vytáhl jejich nejznámější skladbu Still Loving You! Myslím, že tuhle písničku není nutno příliš představovat...