Květen 2013

Invaze KISS do Evropy začíná!

31. května 2013 v 13:56 | StarChild |  Novinky ze světa KISS

Zítrá začíná evropská část Monster tour 2013, během které se KISS zastáví v celkově 12 městech Evropy. První štací bude pro tuto maskovanou partu Švédsko, které podstí svojí show hned dvakrát! Nejdůležitějším datem, alespoň tedy pro nás, je bez pochyb 14. červen. Právě v tento den KISS vystoupí v pražské O2 Aréně! Osobně se na tento koncert chystám a nemůžu se na něj dočkat. Obavy mi pouze dělá cesta, protože stále nevím, jaký způsob dopravy je pro mě nejvýhodnější. Také jsem moc zvědavý na nové pódium, o kterém členové KISS prohlásili, že bude hodně našlapané! Zkrátka už aby byl 14. červen...

Filmové Melodie: Krvavý Sport

30. května 2013 v 14:00 | StarChild |  Filmové melodie

Už dlouho jsem nepřidal nějaký článek do rubriky Filmové melodie. V poslední době hodně koukám na filmy s Jean-Claudem Van Dammem a tak jsem si řekl, že bych mohl vybrat něco z tohoto soudku. Mým oblíbeným Van Dammovým filmem je Krvavý sport z roku 1988, který Jean-Claudemu otevřel dveře do velkého světa Hollywoodu. Děj byl inspirován skutečnými událostmi a slavným bojovníkem Frankem Duxem. Dnes, 25 let od natočení, se Krvavý sport může zdát v některých ohledech směšný, ale pořád z něj dýchá kult filmových "béček" z 80. let. A ač se to možná nezdá, na natáčení dohlíželo mnoho odborníků bojovních umění, což má za důsledek, že v Krvavém sportu můžeme vidět různé bojové techniky.

Columbo 7x03 - Předveď dokonalou vraždu

28. května 2013 v 9:57 | StarChild |  Epizody

VRAH: Kay Freestone (Trish Van Devere)
ZMÍNKY O ŽENĚ: 6
CELKEM: 150
PREMIÉRA: 25. února 1978

STRUČNÝ DĚJ

Kay Freestone je tajnou milenkou filmového managera Marka MacAndrewse. Markovi je nabídnuto místo ve vedení celé společnosti CNC, což je spojeno s přesídlením ze západního pobřeží do New Yorku. Kay, jeho pravá ruka a osobní asistentka, si na uvolněné místo dělá zálusk, ale Mark jí jasně naznačí, že s ním již nemůže počítat ani v soukromém ani v pracovním životě. Hnána touhou po krvavé pomstě vnikne Kay do kanceláře svého milence a zastřelí jej. Zbraň ukryje na střeše výtahu a ještě se v pravý okamžik stačí vrátit do promítací místnosti a vyměnit filmové kotouče.(oficiální text distributora)

Recenze: Battle Beast - Steel (2011)

27. května 2013 v 14:00 | StarChild |  Rockový svět

Jak už jsem psal v minulosti, na kapelu Battle Beast jsem narazil skrze facebook. Aspon k necemu teda je, ze? :-) Tehdy mě zaujal klip k písničce Enter The Metal World. Tehdy jsem samozřejmě vůbec nevěděl, co jsou Battle Beast zač. Písnička však na mě hodně zapůsobila a tak jsem si myslel, že se jedná už o poměrně ostřílenou partičku ze světa heavy metalu. Byl jsem ale na omylu. Battle Beast byla založena teprve v roce 2008 a jejicih první album s názvem "Steel" vyšlo 13. dubna 2011. Skladba Enter The Metal World mě hodně zaujala. Poslouchal jsem ji často, a tak jsem si řekl, že si zkusím stáhnout celé album. A to mě neskutečným způsobem dorazilo!

KT 79: KISS - Heaven´s On Fire

27. května 2013 v 10:23 | StarChild |  Klip týdne
V poslední době hodně poslouchám alba "odmaskovaných" KISS. Asi za to může článek, který jsem zveřejnil minulý týden, který byl o mých TOP 10 nejoblíbenějších skladbách z éry bez masek. Proto jsem si dneska řekl, že do Klipu týdne vyberu něco z tohoto období. Včera pozdě večer jsem zrovna poslouchal hodně písniček z alba Animalize, což mě inspirovalo. Zvolil jsem jeden z největších hitů KISS bez masek, a sice Heaven´s On Fire. Tato písnička je největší peckou desky Animalize z roku 1984 a dokonce se dočkala i zahrání po reunionu a návratu k make-upu! Musím říct, že album Animalize mám opravdu hodně rád. Dokonce bych řekl, že patří k mým nejoblíbenějším a Heaven´s On Fire to příkladným způsobem dokazuje!


34. Výročí vydání alba Dynasty

23. května 2013 v 19:01 | StarChild |  Rockový svět

Dnes uplynulo přesně 34 let od vydání 7. studiového alba Dynasty, které KISS vydali v roce 1979. "The Return Of The KISS." To byl název promokampaně. Deska přinesla největší hit v dějinách této kapely, discorockovou "směsku" I Was Made For Lovin´ You. I když se v očích veřejnosti mohlo zdát, že KISS jsou stále na vrcholu, uvnitř kapely to bylo jinak. Peter Criss není autorem bicích, nýbrž studiový bubeník Anton Fig. Criss se podílel pouze na nahrávání skladby "Dirty Living." Jeho dny v KISS byly téměř sečteny... Album Dynasty je v podstatě považováno za poslední desku z jejich veleúspěšné éry, která nastala v 2. polovině 70. let. Kapela poté začala hudebně tápat, někteří fanoušci těžce brali její náklon k popovější a melodičtější hudbě a to se rovnalo úpadkem popularity...

Columbo 7x02 - Smrt ve sklence vína

22. května 2013 v 11:32 | StarChild |  Epizody

VRAH: Paul Gerrard (Louis Jourdan)
ZMÍNKY O ŽENĚ: 5
CELKEM: 144
PREMIÉRA: 30. ledna 1978

STRUČNÝ DĚJ

Paul Gerard je známý a uznávaný gurmán, který obchází věhlasné restauranty a píše o nich doporučení do odborného tisku. Bohužel se jeho hodnocení neopírá o skutečnou kvalitu nabízených pokrmů, nýbrž o tloušťku podstrčené obálky. Jeden z gastronomů Vittorio Rossi má již jeho podivných praktik dost a rozhodne se vše zveřejnit. Nato se k němu Gerard nechá pozvat na luxusní večeři a s pomocí speciálně upraveného otvíráku otráví jednu z jeho lahví vína. Rossi umírá v náručí svého synovce a číšníka Maria Deluca. Columbo stojí před hádankou, čím byl vlastně Vittorio otráven. Šéfkuchař, který ochutnával všechny připravované pokrmy, se těší nejlepšímu zdraví a Gerard, který se okamžitě poté, co se o neštěstí doslechl, dostavil na místo, si rovněž nevšiml ničeho podezřelého.(oficiální text distributora)


TOP 10 Písníček z období bez masek

21. května 2013 v 11:44 | StarChild |  Já....o KISS

Nedávno jsem na webu ultimateclassicrock.com narazil na zajímavý článek, ve kterém autoři tohoto serveru sestavili žebříček deseti nejlepších písniček KISS, které byly nahrány v tzv. "Eře bez masek," která trvala mezi lety 1983 - 1996. Obodbí bez masek není příliš slavnou kapitolou této komiksové bandy a hudební kritici jej v mnoha případech vidí hodně černě. Můj názor na "Éru bez masek" je ale úplně jiný a hudební kritiky beru s rezervou. I když jsou KISS známí hlavně kvůli svému typickému make-upu, období bez něj mám také rád a jsem jeho poměrně velký fanoušek. Proto jsem se rozhodl, že sepíšu mých TOP 10 Kissáckých skladeb z tohoto období.

MS v Hokeji 2013 skončilo

20. května 2013 v 16:00 | StarChild |  News

Uteklo to zase strašně rychle. Celý rok se těšíme na mistrovství světa v hokeji a než se nadějeme, je po něm... Českému nároďáku se letošní turnaj vůbec nepovedl. Zápasy ve skupině nám nešly a v klíčovém čtvrtfinálovém zápase, kde se rozhoduje o úspěchu, či neúspěchu, jsme selhali. Rozhodně však nepatřím k těm fandům, kteří by na adresu naší repre házeli jen samou špínu a kritiku. Na celou věc se dívám hodně racionálně. Sám aktivně dělám sport, a proto vím, že to není žádná prdel, postavit se na hřiště a předvést kvalitní výkon. V hospodě u piva je každej velkej odborník. Jen si to ale zkuste, nazout brusle, hodit na sebe výstroj a stoupnout si na led...

Našim to letos zkrátka nešlo. Hokej se v posledních letech strašně vyrovnal a už to není jenom o pár týdnech, jak v letech minulých. Osobně si myslím, že na tenhle turnaj se bude hodně vzpomínat hlavně kvůli Švýcarům, kteří si zde zažili nefalšovanou pohádku. Hráli velice účinný hokej, který nedovoloval soupeři hrát jeho hru a zaslouženě se probojovali až do finále. Jediní Švédové na ně našli recept a po zásluze si doma vychutnali zlato.

Příští rok nás čekají hned dva hokejové turnaje - olympijský a ten klasický, který se uskuteční v Bělorusku. Už teď se na to moc těším a věřím, že na nadcházející mistrovství bude vzpomínat víc, než na to loňské...

Columbo 7x01 - Zkus mě chytit

20. května 2013 v 10:27 | StarChild |  Epizody

VRAH: Abigail Mitchell (Ruth Gordon)
ZMÍNKY O ŽENĚ: 4
CELKEM: 139
PREMIÉRA: 21. listopadu 1977

STRUČNÝ DĚJ


Abigail Mitchell je známou autorkou kriminálních příběhů. Doteď se nešťastná žena nedokázala vyrovnat se smrtí své neteře před čtyřmi lety a její život se stále točí kolem této duševní újmy. Jedno odpoledne, krátce před posledním uvedením její divadelní hry Der Mord des Jahres (Vražda roku), má schůzku s Edmundem Galvinem, manželem zesnulé, který je podle ní za neštěstí zodpovědný. Druhého dne sekretářka objeví jeho mrtvolu v trezoru spisovatelky. Poručík Columbo od prvního okamžiku nevěří teorii o nešťastné náhodě: poplašné zařízení bylo uvedeno do provozu, což je možné pouze zvenčí. U mrtvoly bylo nalezeno šest vypálených zápalek a manuskript ke knize Ich wurde zweimal ermordet (Byl jsem dvakrát zavražděn).(oficiální text distributora)