Duben 2013

KT 75: KISS - Black Diamond

29. dubna 2013 v 18:05 | StarChild |  Klip týdne
Dneska se na blogu Klip týdne objevuje s menším zpožděním. Důvodem je brigáda, která potrvá celý tento týden, vyjímaje středy, kdy je svátek. Pro následujících sedm dní jsem zabrouzdal do debutového alba KISS, ze kterého jsem vybral skladbu Black Diamond, jejímž autorem je Paul Stanley. Pěvecky se však na ní prezentuje bubeník Peter Criss a v pozdějších letech také Eric Carr a Eric Singer. Black Diamond byl a je záležitost kissáckých bubeníků. Black Diamond řadím k té největší špicce tvorby KISS. Písnička mi opravdu hodně sedí a doposud se mi neoposlouchala. Verze z australského koncertu Symphony: Alive IV z roku 2003 je moje vůbec nejoblíbenější!


Ace Frehly dnes slaví 62. narozeniny

27. dubna 2013 v 15:34 | StarChild |  Novinky ze světa KISS

Dnes slaví své 62. narozeniny bývalý kytarista KISS Ace Frehley. Popřejme mu všechno nejlepší.

Miluju 80. Léta

26. dubna 2013 v 14:33 | StarChild |  Úvahy a zamyšlení

Už mnohokrát jsem na blogu psal, že jsem velký fanoušek 80. let. I když jsem tohle období na vlastní kůži nikdy nezažil, cítím se zde jako ryba ve vodě. A to nemám na mysli pouze hudbu, ale i film nebo módu. Pořádně vlastně ani nevím čím na mě "80s" zapůsobily. Když nad tím tak přemýšlím, tak to bylo pravděpodobně atmosférou této doby. 80. léta na mě zkrátka působí jedinečným dojmem, který snad nelze ani nijak slovy popsat. Jde zkrátka o ten "feeling" z této doby. Podstatnou roli určitě také hraje ona nostalgie, protože 80. léta můžeme už považovat za vzdálenější minulost, která se už nikdy nevrátí.

Dallas na Prima LOVE

26. dubna 2013 v 9:28 | StarChild |  News

Včera byl na stanici Prima LOVE odvysílán první díl legendárního seriálu Dallas, který se natáčel v průběhu let 1978 až 1991! Z Dallasu se stala kultovní soap opera, která dodnes patří k těm nejlepším. Už dlouho jsem si říkal, proč některá z televizních stanic nezačne Dallas vysílat od začátku. Jsem poměrně velkým fanouškem tohoto seriálu a na internetu není přiliš velká šance stáhnout všechny díly, a proto jsem rád, že Prima LOVE moje přání splnila. Dallas je vysílán každý den v 16:25. Možná jen škoda, že se Prima LOVE nerozhodla Dallas dávat jen ve všední dny. Víkendové díly moc stíhat nebudu.

Přijímačky na FTK v Olomouci

23. dubna 2013 v 18:15 | StarChild |  News

Ahojte, dneska maličko netradičně. Články z mého osobního života na blogu moc nepublikuju, ale pro dnešek udělám vyjímku. Zítra mě totiž čeká poměrně náročnej den, protože budu dělat talentové přijímačky na Fakultu tělesné kultury v Olomouci na obor Tělesné výchova a Společenské vědy. Časově i fyzicky toho bude opravdu dost. Musím vyjet už někdy po 5 hodině ráno, abych byl na místě v čas. Talentová zkouška se skládá hned z několika částí:

Běh 1 500 m, Běh 100 m, Plavání 100 m, Dvě gymnastická cvičení a volejbal/basket. Sám jsem zvědavej, jak to zvládnu. Největší strach mám z té gymnastiky, protože tenhle sport jde úplně mimo mě. Jsem spíše na kolektivní sporty. 1 500 m běhu mě taky nijak zvlášť nebere, páč mě to přijde strašně nudný prostě jenom běžet. No uvidíme. Snad to nebude úplně nejhorší. Držte mě palce :)

KT: 74 - Horkýže Slíže - Mám V Piči Na Lehátku

22. dubna 2013 v 9:57 | StarChild |  Klip týdne
Což takhle dát si trošku punkové rockové muziky ze Slovenska? Samozřejmě mám na mysli povedenou partičku s neméně povedeným názvem Horkýže Slíže. Vybral jsem moji velmi oblíbenou písničku a jeden z jejich největších hitů Mám v Piči na Lehátku. Tuhle skladbu mám opravdu hafo rád. Moc se mi líbí svižné tempo a hlavně text, který je prostě bezkonkurenční! Výborný je také klip, ve kterém je například úžasné, že jeden z jeho účastníků má žluté triko, na kterém má jasně napsané "Čelzí." To mě opravdu dorazilo, když jsem to viděl poprvé Smějící se


KISS a Rock and Roll Hall of Fame

19. dubna 2013 v 16:00 | StarChild |  Já....o KISS

Nejdříve, než se dostanu k podstatě tohoto článku, tak si napřed povězme, co to Rock and Roll Hall of Fame vůbec je. Jedná se o muzem v Clevlandu v Ohiu, které je určeno pro významné hudebníky, skladatele, producenty a vůbec pro všechny osobnosti, kteří se úzce pojí s rock and rollem. Od roku 1986 se každoročně do Rockové síně slávy uvádí určené množství nových členů.

KT 73: KISS - Tomorrow And Tonight

15. dubna 2013 v 10:17 | StarChild |  Klip týdne
Dnes to budou opět KISS! Pro následujích sedm dní jsem vybral skladbu Tomorrow And Tonight z alba Love Gun. Písnička není nijak extrémně známá, protože byla zastíněna hity jako titulní písní Love Gun, I Stole Your Love, Shock Me nebo Christine Sixteen. Já jsem si ji však jakýmsi způsobem oblíbil a hodně na mě zapůsobila hlavně svojí pohodovou atmosférou. V refrénech se mi moc líbí ženský hlas v pozadí, který dáva Tomorrow And Tonight nový rozměr.


TOP 10 Písniček Paula Stanleyho

10. dubna 2013 v 15:28 | StarChild |  Já....o KISS

V minulé TOP 10 jsem si vzal do parády písnička od Gena Simmonse. Dnešní článek bude věnovaný skladbám jeho "bratra" Paula Stanleyho. Předem musím říct, že vybrat z takové široké škály pouze deset kousků bylo něco neskutečného. Paul má přece jen o trošku více povedenějších písniček než Gene, takže mi věřte, že to nebylo nic jednoduchého. Do užšího výběru jsem vybral, podržte se, 30 písní, z kterých jsem musel 20 vyřadit! Bylo to peklo! Jednotlivé pořadí ani nejde moc brát vážně, protože na každou příčku by se dalo umístit hned několik písniček.

Stejně jako posledně připomínám, že se jedná čistě o můj subjektivní názor, s kterým můžete i nemusíte souhlasit. V názvech písniček jsou stejně jako u Genovy TOP 10 vloženy odkazy, takže si budete moci Paulovi hitovky i poslechnout.

Carol Willick a Susan Bunch

10. dubna 2013 v 11:12 | StarChild |  Vedlejší a epizodní postavy

Carol Willicková je bývalá žena Rosse Gellera. Rozvedla se s ním proto, protože přišla na to, že je lesbička. Její partnerkou se stala Susan Bunchová, se kterou začala chodit a poté byli také oddáni. Carol ale po rozvodu zjistila, že je těhotná. Ross byl z toho dlouho špatný, ale nakonec se vzchopil a byl Carol během těhotenství oporou. Na svět přišel jejich syn Ben, který dostal jméno podle nemocničničního údržbáře.

Ross nemá příliš dobrý vztah s Carolinou partnerkou Suzan. Oba do sebe různě šťouchají a napadají jeden druhého. Avšak na svatbě Carol a Suzan se na krátko udobří a společně si zatancují.