Další kapely

27. března 2013 v 9:24 | StarChild |  Další kapely


Legendární anglickou skupinu musí znát snad každý, kdo se alespoň trošičku zajímá o hudební dění. Kapela tvořená čtveřicí Brian May, Freddie Mercury, Roger Taylor a John Deacon dosáhla obrovské světové popularity a s Queen se stala jedna z nejznámějších a nejvlivnějších skupin všech dob. Na začátku 90. let ji však potkala velká tragédie, kdy Freddie Mercury podlehl na AIDS.
Scorpions jsou podle mého názoru nejslavnější německá rocková kapela, která vznikla už někdy v polovině 60. let. Tehdy ji založil kytarista Rudolf Schenker, ke kterému se po několika letech přidal zpěvák Klaus Meine. Tito dva nadaní pánovové se stali nejvlivnějšími členy Scorpions, ve kterých působí dodnes.
Finská monstra byla oficiálně založena v roce 1996, i když už několik let předtím jejich vůdce Mr. Lordi razil tomuto nevšednímu uskupení cestičku k proražení. Samotní členové Lordů jsou velkými fanoušky KISS a několikrát se nechali slyšet, že jejich kostými jsou v podstatě posunutím vizuálního stupně, který nastolili právě kissáci v černo-bílém make-upu. Lordi jsou typiční zejména pro svoje hororové kostýmy a lyrické skladby.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikol Nikol | 20. listopadu 2016 v 20:14 | Reagovat

Skvělé skupiny :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama