Březen 2013

Columbo 5x04 - Smrt v aréně

11. března 2013 v 16:00 | StarChild |  Epizody

VRAH: Luis Montoya (Ricardo Montalban)
ZMÍNKY O ŽENĚ: 5
CELKEM: 120
PREMIÉRA: 1. února 1976

STRUČNÝ DĚJ

Luis Montoya je bývalý slavný mexický zápasník s býky, nyní již pouze jejich věhlasný chovatel. Předešlého dne byl v aréně po útoku býka těžce raněn Curro Rangel, syn Luisova blízkého přítele. Díky Montoyově rychlém zásahu se mu podařilo přežít a nyní se jeho stav již pomalu lepší. Po drsném zážitku dává Montoya svým zaměstnancům pro zbytek dne volno a když jsou všichni pryč, vyhledá otce raněného chlapce Hectora Rangela. Společně se chtějí pokusit zabít zdivočelého býka, který se po útoku na člověka již nedá použít pro koridu. V aréně však Luis Hectora uspí střelou ze speciální pistole a nechá jej zvířetem rozsápat. Columbo se onoho času nachází v Mexiku na dovolené a díky známosti s místním policistou Emilio Sanchezem rád pomůže s vyšetřováním.(oficiální text distributora)

KT: 68 - Lordi - The Riff

11. března 2013 v 9:37 | StarChild |  Klip týdne
Dneska se v Klipu týdne představí žhavá novinka The Riff od finské rockové kapely Lordi. Písnička vyšla jako singl k novému albu To Beast Or Not To Beast už před nějakou dobou. Na oficiální videoklip jsem narazil teprve nedávno. Jsem poměrně velký fanoušek těchto "monster," a tak jsem se na jejich šesté pořadové album hodně těšil. Po prvním poslechu jsem z něj ale lehce zklamán, protože žádná písnička mě nijak zvlášť nezaula. Největší dojem na mě patrně udělal právě singl The Riff, který není vůbec špatnej, ale rozhodně jsem z něj nešel nějak do kolen. Uvidíme no, možná to chce více poslechů...

Rád bych taky řekl něco k samotnému klipu. Největší zajímavostí je určitě fakt, že byl točen v České republice. V čase 1:03 si můžete například jasně všimnout kastlů s českým pivem Kozel nebo Pardál. To mě moc potěšilo. Zahrála si v něm i češka Dominika Jandlová, která zde polonahá nakupuje, když ji náhle přepadnou zombie. Klip na mě působí v porovnání s jinými trošku amatérsky a s textem písničky nemá prakticky nic společného. Ale to jsou prostě Lordi. Obrázek si musí každý udělat sám. Lordům moc fandím, přeju jim hlavně, aby si stávající sestavu udrželi co nejdéle, protože těch personálních změn prodělali už opravdu dost.


Vixen

10. března 2013 v 13:06 | StarChild |  Ostatní hudba

Před pár dny jsem narazil díky facebooku na velmi zajímavou kapelu Vixen, která se proslavila na přelomu 80. a 90. let minulého století. Její historie však sahá už do roku 1974. Během 80. let prošla mnoha personálními změnami a v letech dalších se skupina několikrát rozpadla a poté znovu dala dohromady. Ti, co tento blog znají, pravděpodobně vědí, že 80. léta úplně miluju a cítím se v nich jako ryba ve vodě. Vixen mě mimo svou tvorbu zaujala hlavně tím, že celá kapela je tvořena samými ženami.

Lordi - Nové album To Beast Or Not To Beast

8. března 2013 v 16:00 | StarChild |  Rockový svět
Finská monstra Lordi 1. března 2013 vydala své nové, celkově šesté album, které nese titul To Beast Or Not To Beast. Omlouvám, že jsem tento článek nenapsal dřív, ale jaksi jsem se k němu nemohl dokopat. Dneska jsem si celou desku poslechl, ale bohužel musím říct, že mě na první poslech nijak závratně nezaujala. Písničky mi přišly hodně monotónní a žádná z nich mě vysloveně neposadila na prdel. Možná to chce více poslechů, jak tvrdí někteří fandové. Nové desce ale určitě šanci ještě dám.

Už před pár týdny jsme si mohli poslechnout nový singl The Riff, ke kterému byl natočen už i klip. K tomu se budu podrobněji věnovat v rámci rubriky Klip týdne.

Tak co vy? Slyšeli jste už nové album Lordů? Pokud ano, co na něj říkáte?


2001 - 2004: Stanley, Simmons, Criss/Singer, Frehley/Thayer

8. března 2013 v 10:46 | StarChild |  Sestavy

V letech 2001 - 2004 kapela prošla několika změnami, které se opět točily kolem problémové dvojky Peter Criss a Ace Frehley. Jako první se po pompézním reunionu pakoval první jmenovaný, kterého nahradil staronový Eric Singer, který převzal i jeho makeup Catmana. To vyvolalo mezi skalními fanoušky Petra Crisse velkou vlnu nespojení, která trvá dodnes. Pár měsíců na to byl hozen přes palubu i Ace Frehley, kterého konečně vystřídal Tommy Thayer a stejně jako Eric Singer, i on začal vystupovat v původním makeupu Spacemana. To se Aceovým příznivcům rovněž nelíbilo a jejich spory mezi těmi, co se Tommyho a Erica zastávají, přetrvávájí i dlouho po té, co tito dva KISS opustili.

Jenže ještě v tomtéž roce byl do skupiny zpět povolán Peter Criss, který až do roku 2004 nahradil Erica Singera. Moc mě mrzí, že v kapele Eric nezůstal, protože Peter Criss s kapelou odehrál veleúspěšný živák KISS Symphony: Alive IV. Eric by se zde určitě skvěle vyjímal...

Paul Stanley v TV Show "The Project"

7. března 2013 v 15:12 | StarChild |  Novinky ze světa KISS
V pondělí 4. března byl hostem australské televizní show "The Project" zpěvák a kytarista kapely KISS Paul Stanley. Frontman této legendární americké kapely byl publikem velmi vřele přivitán a po celou dobu interview srčel vtipem. Pokud se domluvíte anglicky, tak si myslím, že se vám zhruba 9-ti minutové video bude hodně líbit. Paul je opravdu velmi pozitivně laděný člověk a právě zde to jde krásně vidět.


Columbo 5x03 - Krize identity

7. března 2013 v 10:17 | StarChild |  Epizody

VRAH: Nelson Brenner (Patrick McGoohan)
ZMÍNKY O ŽENĚ: 7
CELKEM: 115
PREMIÉRA: 2. listopadu 1975

STRUČNÝ DĚJ

Marketingový odborník Nelson Brenner, ve skutečnosti tajný agent, se dozví, že jeho bývalý parťák Geronimo zná jeho novou identitu. Pro Nelsona je otázkou života a smrti uchránit své tajemství, a proto musí nepohodlný Geronimo zemřít. Agent zinscenuje tajnou schůzku s jistým Lawrencem Melvillem, který má nic netušícímu Geronimovi předat několik mikrofilmů. Když se Melville vzdálí z místa schůzky, vynoří se ze tmy Brenner a svého bývalého kolegu umlátí kusem železa. Vrah si samozřejmě obstará perfektní alibi, ale jaksi nepočítal s tím, že by případem mohl být pověřen někdo takový jako Columbo. (oficiální text distributora)

Přátelé: Joey & Rachel (Video)

6. března 2013 v 18:09 | StarChild |  Já ... o Přátelé
Ti, co sledují v současné době Přátele na TV Nova jistě vědí, že děj 9. série se pomalu chýlí ke svému finále, ve kterém se "dají dohromady" (i když jen na krátkou chvíli) Joey a Rachel. Tento týden byly odvysílány epizody, ve kterých Rachel začíná k Joeymu něco cítit. Na internetu jsem potom narazil na hodně povedené video, jehož hlavními postavami jsou právě tihle dva. Moc se mě zalíbilo, a proto jej sem teď dávám. Autor/ka, která si říká FriendsFreek, se na něm vyznamenala a mě se tohle její video opravdu moc líbí. Zanechal jsem u něj i komentář, který zní takto:

"Opravdu dobrá práce! Myslím si, že Rachel a Joey jsou nejlepší kamarádi, ale Rachel měla vždycky být s Rossem. Prostě měli být spolu."


Jack Cassidy by oslavil 86. narozeniny

5. března 2013 v 13:19 | StarChild |  Vzpomínám...

Představitel hned tří columbovský vrahů Jack Cassidy by dnes oslavil své 86. narozeniny. Tento slavný americký herec se v Columbovi objevil jak už bylo řečeno celkem třikrát a všechny "jeho" epizody stojí za to. Poprvé jsme jej mohli vidět v díle Vražda podle knihy z roku 1971, kde ztvárnil roli Kena Franklina. O tři roky později se s poručíkem Columbem střetl znovu a opět se děj točil kolem knih. V epizodě vydat nebo zemřít představoval nakladatele Rileyho Greenlefa. Jeho posledním počinem v rámci Columba byla postava Velkého Santiniho z mé veleoblíbené epizody Kouzelné alibi, která měla premiéru v roce 1976. V tomtéž roce Jack Cassidy bohužel tragicky zemřel, když uhořel ve svém domě ve West Hollywoodu. Požár způsobila cigareta, při níž, pravděpodobně opilý Cassidy, usnul. Jack Cassidy byl alkoholik a obzvláště pod velkým tlakem byl náchylný k nejrůznějším excesům. Právě to se pravděpodobně podepsalo na jeho předčasné smrti.

KISS: Perth 2013 (Videa)

4. března 2013 v 18:42 | StarChild |  Novinky ze světa KISS
KISS v rámci svého Monster Tour 2013 odehráli už první dva koncerty, které mohli vidět fanoušci z Austrálie. 28. února vystoupili v Perthu a o pár dní později v Adelaide. Na internetu se už pomalu začínají objevovat videa z těchto koncertů a pár z nich najdete v tomto článku. Jen připomínám, že 14. června 2013 KISS zavítají také do naší vlasti a budeme si tak moc vychutnat jejich kultovní show.

Většinu z vás bude také určitě zajímat setlist písniček. Najdete ho zde