Březen 2013

Okresní přebor

22. března 2013 v 14:09 | StarChild |  News

Krásný český seriál z prostřední orkesního fotbalového klubu Slavoj Houslice se stal hitem druhé poloviny roku 2010. Myslím si, že tvůrci skvěle zachytili atmosféru kopané na té nejnižší úrovni a nikdynekončící zápelení hráčů a funkcionářů do nejkrásnější kolektivní hry na světě. Nemyslím si ani, že je to seriál o fotbale, ale spíše o lásce k fotbalu, kterou někteří lidé nedokážou pochopit. Ti, kteří dělají některý sport, ať už fotbal, hokej, florbal nebo volejbal, určitě přesně vědí, o čem mluvím.

Columbo 6x01 - Posvítit si na vraždu

21. března 2013 v 10:01 | StarChild |  Epizody

VRAH: Ward Fowler (William Shatner)
ZMÍNKY O ŽENĚ: 4
CELKEM: 129
PREMIÉRA: 10. října 1976

STRUČNÝ DĚJ

Ward Fowler je představitelem hlavní role oblíbeného kriminálního seriálu "Inspektor Lucerne". Za svůj herecký výkon již obdržel cenu Emmy a televizní stanice, vědoma si, jaké zisky jim herec přináší, začíná s natáčením dalších pokračování. Nikdo netuší, že Ward je vydírán svou bývalou milenkou Claire, ženou, která jej dostala na výsluní a nyní si za to nechává vyplácet polovinu všech jeho gáží. Tomu se herec jednoho dne rozhodne udělat přítrž a v převlečení přepadne bistro, v němž si Claire právě kupuje svou večeři. Ženu zastřelí a cestou domů vyhodí kostým a uloupené peníze do popelnice. Mezitím je již policie na místě činu. Poručík Columbo záhy objevuje několik detailů, které odporují teorii o loupežném přepadení.(oficiální text distributora)

Wayne Rooney

20. března 2013 v 19:00 | StarChild |  Osobnosti

Jak už jsem v minulosti zmínil, jsem velkým fanouškem anglického klubu Manchester United. Posledně jsem v rámci osobností psal o Patricovi Evrovi, který v United působí na pozici levého obránce. Dnes to bude Wayne Rooney, který je společně s Evrou můj nejoblíbenější fotbalista.

V dresu "Rudých Ďáblů" působí už od roku 2004, kdy přestoupil z Evertonu. Jeho debut byl fenomenální. Ve svém prvním zápase za Manchester vstřelil hattrick a to se ke všemu jednalo o utkání slavné Ligy mistrů. Rooney byl zejména v začátcích své profesionální kariéry velkým rebelem a mnokrát jsme se mohli dočíst o jeho výstřelcích. Nyní bych však řekl, že se uklidnil, dospěl ve světového fotbalistu a dovolím si tvrdit, že v současné době se jedná o nejlepšího anglického hráče.

Columbo 5x06 - Poslední pocta komodorovi

20. března 2013 v 11:30 | StarChild |  Epizody

VRAH: Swanny Swanson (Fred Draper)
ZMÍNKY O ŽENĚ: 2
CELKEM: 125
PREMIÉRA: 2. března 1976

STRUČNÝ DĚJ

Otis Swanson zvaný Komodor je majitelem malé loděnice. Tento muž řídící se zásadami staré školy se za každou cenu snaží vyhnout moderním obchodním praktikám. O to více je mu trnem v oku počínání jeho zetě Charlese Claye, který se ujal vedení rodinného podniku. Ani stále opilá dcera Joanna nedělá svému otci velkou radost. Jediným člověkem, na kterého se stárnoucí Swanson může ještě spolehnout, je vedoucí dílen Wayne Taylor. Charles se domnívá, že jeho tchán chce firmu prodat a objedná se k němu na večerní návštěvu. Druhého dne ráno je Otis Swanson pohřešován. Taylor dosvědčuje, že naposledy svého zaměstnavatele viděl, jak šel do dílny pro barvy a šablony. Synovec zmizelého loďaře Swanny Swanson považuje za nepravděpodobné, že by jeho strýc mohl sám bez cizího přičinění spadnout přes palubu do moře.(oficiální text distributora)

KT 69: KISS - Detroit Rock City

18. března 2013 v 13:40 | StarChild |  Klip týdne
Dnešní Klip týdne se bude pojit k jedné hudební události, která má dneska své 36. výročí. Před šestatřiceti lety se KISS poprvé vydali na tour po Japonsku, kde také překonali mnoho návštěvnostních rekordů, které stanovly například slavní Beatles. Do Klipu týdne jsem vybral jednu z jejich absolutně nejslavnějších písniček Detroit Rock City. Tu společně s Love Gun a I Was Made For Lovin´ You považuju za takovou TOP 3 nejlepších songů KISS ze 70. let! Písnička však tak velkého věhlasu nedosáhla okamžitě, protože byla zastíněna baladou Petra Crisse Beth.

Detroit Rock City byla údajně inspirována fanouškem, který se svým vozem spěchal na koncert KISS, ale během jízdy zemřel. Během koncertů si můžeme všimnout, že když kapela hraje tuto skladbu, na velké obrazovce často vidíme záběry rychlejedoucího auta. Detroit Rock City se i přes prvopočátkový neúspěch zabydlela v playlistu KISS, který si bez ní dneska nedokážeme ani představit.


Jak jsem se dostal ke Columbovi

14. března 2013 v 10:22 | StarChild |  Zajímavosti

Detektivní příběhy poručíka Columba mám rad odjakživa. Už jako malý kluk jsem je vždycky s napětím rád sledoval a tohoto prostého chlapíka v baloňáku jsem si ihned zamiloval. Když byl Columbo v televizi, dělal jsem všechno proto, abych měl čas se na něj podívat. Úplným "fanatikem" jsem se ale stal asi před 5 lety.

Tehdy jsem na Vánoce od své mamky dostal DVD s prvními dvěma pilotními díly. Úplně obyčejný dárek za nějakých 49 Kč mi udělal obrovskou radost. Z obalu jsem se dočetl, že každý následující týden vyjdou další dvě epizody. To mi udělalo snad ještě větší radost. DVD s Columbem jsem si kupoval vždycky hned ráno, když jsme šel do škole, aby mi ho třeba někdo nevyfoukl pod nosem.

Gene Simmons

13. března 2013 v 14:29 | StarChild |  Osobnosti

V rubrice osobností nemůže chybět baskytarista a zpěvák kapely KISS Gene Simmons. O tomto chlapíkovi s extrémně dlouhým jayzykem můžeme říct, že je jasným příkladem splnění legendráního amerického snu. Narodil se v Izraeli do rodiny maďarských židů, kteří přežili Holokaust. Jeho matka byla dokonce v koncentračním táboře, ze kterého nakonec dokázala vyvást živá. V roce 1957 se spolu s Genem přestěhovali do New Yorku, kde Gene začal pomalu snít o kariéře velké rockové hvězdy, kterou se nakonec i stal.

Osudným pro něho bylo setkání s jistým Stanleyem Eisenem (Paul Stanley), se kterým založili skupinu Wicked Lester. S tou nahráli jedno nevydané album a poté kapelu opustili, protože s ní nebyli spokojeni. Rozhodnuti položit základy skupině, kterou ještě nikdo nikdy neviděl, k sobě přizvali dva nové muzikanty Petera Crisse a Ace Frehleyho a společně začali vystupovat pod jménem, které vstoupilo do rockové historie - KISS!

Gene Simmons je abstinent a v dobách největší slávy KISS, kdy zbylí členová chlastali jak duhy, on zůstával u nealka. Jeho vášní nebylo pití, ale ženy, kterých vystřídal stovky. Říká se, že za celý svůj život měl více jak 3000 dívek! V jeho knize jsem se dočetl, že jeho sexuální hrátky byly častokrát opravdu hodně peprné. Byla zde například příhoda, kdy po nějakém koncertu měl skupinový sex s matkou a její dcerou!

Nejvíce se do jeho života zapsali dvě ženy. Poprvé se zamiloval do zpěvačky Cher, s kterou strávil mnoho let života. Jeho životní láskou se však ale stala bývalá pornohvězda Shannon Tweed, s kterou má dvě děti. Jejich vztah tvrá už od roku 1983, ale svatba se uskutečnila až v roce 2011. Gene totiž vždycky prohlašoval, že se nikdy neožení a jeho rod zemře spolu s ním. Shannon ho však zřejmě dokázala nějakým způsobem přesvědčit...

Sám Gene Simmons prohlásil, že Paul Stanley je pro něj bratr, kterého nikdy neměl. Oba tito rockeři bydlí na stejné ulici a jejich domy jsou od sebe vzdáleny jen pár minut chůze. Výdají se prakticky denně, život jeden jeden bez druhého si už prostě nedovedou představit. Stali se součástí sebe sama a společně tvoří úžasné duo, které se navzájem skvěle dopňuje.

Columbo 5x05 - Kouzelné alibi

13. března 2013 v 11:15 | StarChild |  Epizody

VRAH: Velký Santini (Jack Cassidy)
ZMÍNKY O ŽENĚ: 3
CELKEM: 123
PREMIÉRA: 29. února 1976

STRUČNÝ DĚJ

Veliký Santini je kouzelnickou hvězdou v podniku zvaném Kabaret Magie. Majitel kabaretu Jesse Jerome Santiniho pro jeho nacistickou minulost již léta vydírá. Jednoho dne Santini odmítne dále platit a Jerome hrozí zveřejněním celé záležitosti v tisku. Mág naplánuje rafinovanou vraždu. Jako každý večer předvádí svůj trik s kovovou skříní, v níž je ponořen do vodní nádrže. Tentokrát jí však kouzelník opustí ještě před jejím spuštěním pod hladinu a padacími dveřmi se dostane do prostoru pod jevištěm. Jeho další kroky vedou do kanceláře jeho zaměstnavatele, kterého chladnokrevně zastřelí. Poručík Columbo okamžitě postřehne, že pachatel si zamčené dveře do pracovny musel otevřít sám, ačkoliv klíč od nich vlastnil pouze Jesse Jerome. Že by kouzelník?(oficiální text distributora)

Jaká postava jsi z Přátel?

12. března 2013 v 17:00 | StarChild |  Já ... o Přátelé
Pokud patříte mezi milovníky seriálu Přátele, určitě vás zaujme krátký kvíz skládající se z 10 otázek, podle kterého zjistíte, jaká postava z Přátel jste. Né, že bych tomu věřil, ale pro pobavení to není špatný. Kvíz najdete na této stránce. Je sice celý v agličtině a troufám si tvrdit, že většině výrazům určitě bez problému porozumíte.

Já jsem jsem si tento kvíz udělal dneska ráno a vyšlo mi, že jsem Chandler. A to jsem si taky myslel, protože povahově jsem mu opravdu hodně podobný. Celkové znění bylo:

"Jsi Chandler! Jsi vtipný a sarkastický, a pořád zahrnuješ své milované svým neobvyklým humorem. Vždycky víš tu správnou věc, kterou říct, abys odlehčil špatnou náladu. Jsi věrný a spolehlivý, což tě dělá hlavním základním kamenem mezi tvou skupinou přátel. Věci by zkrátka nebyly takové, jaké jsou s tebou."


2004 - ???: Stanley, Simmons, Singer a Thayer

12. března 2013 v 14:16 | StarChild |  Sestavy

KISS tak, jak je pravděpodobně zná většina mladých fandů. Tak by se nějak nejstručněji dala shrnout čtverka, ve které KISS hrají v současné době. I když v kapele nejsou dva původní členové Peter Criss a Ace Frehley, na první pohled kapela působí velmi podobně jako v 70. letech, neboť noví členové vystupují v jejich maskách. To "nový členové" berme hodně s nadsázkou, protože jak Eric Singer, tak Tommy Thayer jsou s KISS spojování už pěknou řádku let.