Březen 2013

Klaus Meine

31. března 2013 v 17:15 | StarChild |  Členové Scorpions

Klaus Meine (* 25. května 1948 v Hannoveru) je zpěvák hard rockové, německé skupiny Scorpions. Klaus napsal většinu textů k písním od Scorpions, například k Wind of Change a spolu s Rudolfem Schenkerem, který k nim většinou složil hudbu, jsou považovaní za autorské jádro skupiny. Mezi jeho největší hudební počiny, které napsal, patří písně jako Still Loving You, Rock You Like a Hurricane, nebo snad nejznámější skladba, kterou napsal a také k ní složil hudbu - Wind of Change. Skladba byla začátkem 90. let úspěšným hitem.

Brian May

28. března 2013 v 15:12 | StarChild |  Členové Queen

Brian Harold May CBE (* 19. července 1947, Hampton, Anglie) je britský rockový kytarista a astrofyzik známý hlavně svým působením v legendární kapele Queen. Po jejím konci v roce 1991 se dal na vědeckou dráhu, v současné době je rektorem liverpoolské Univerzity Johna Moorese. V posledních letech vystupuje s obnovenou skupinou Queen se zpěvákem Adamem Lambertem.

TOP 10 Písniček Gena Simmonse

27. března 2013 v 18:00 | StarChild |  Já....o KISS

Tvorba KISS by se dala rozdělit na pomyslné dvě poloviny. Na skladby Paula Stanleyho a Gena Simmonse. Prakticky každé album, kromě občasných vyjímek, je poskládáno z jejich písniček, přičemž vytíženější Stanley má zpravidla o nějakej ten song víc. I když je mi o něco bližší tvorba Paula Stanleyho, napadlo mě, že bych mohl sestavit takový žebříček 10 písní od Gena Simmonse, které mám já nejraději. Bedlivě jsem se nad tím zamyslel a tady je výsledek. Dodávám, že se jedná čistě o můj osobní názor, se kterým nemusíte plně souhlasit. Do názvů jednotlivých písniček jsem vložil odkazy na danné skladby, takže si je můžete během čtení i poslehnout.

Freddie Mercury

27. března 2013 v 13:37 | StarChild |  Členové Queen

Freddie Mercury, rodným jménem Farrokh Bulsara (5. září 1946, Stone Town, Zanzibar - 24. listopadu 1991, Londýn, Velká Británie) byl britský zpěvák, člen rockové skupiny Queen a skladatel. Je považován za jednoho z nejvýznamnějších zpěváků v historii, proslulý byl i svým charizmatem a extravagantností při vystupování. Jeho smrt byla zapříčiněna AIDS, přičemž veřejně se ke svému onemocnění přiznal jen den před svou smrtí.

Narodil se jako Farrokh Bulsara ve Stone Town na východoafrickém ostrově Zanzibar. Jeho rodiče Bomi a Jer byli Pársové z indického státu Gudžarát; otec Bomi působil na Zanzibaru v britské koloniální správě jako soudní úředník. V pěti letech (rok 1951) začal navštěvovat zanzibarskou misijní školu. Roku 1955 byl poslán do Bombaje (Indie), kde žil v internátní škole St. Peter's v Panchgani. Opustil tak svého otce, mladší sestru Kashmiru a hlavně svou matku, se kterou měl velmi silný vztah.Queen

27. března 2013 v 9:27 | StarChild |  QueenDalší kapely

27. března 2013 v 9:24 | StarChild |  Další kapely


Legendární anglickou skupinu musí znát snad každý, kdo se alespoň trošičku zajímá o hudební dění. Kapela tvořená čtveřicí Brian May, Freddie Mercury, Roger Taylor a John Deacon dosáhla obrovské světové popularity a s Queen se stala jedna z nejznámějších a nejvlivnějších skupin všech dob. Na začátku 90. let ji však potkala velká tragédie, kdy Freddie Mercury podlehl na AIDS.
Scorpions jsou podle mého názoru nejslavnější německá rocková kapela, která vznikla už někdy v polovině 60. let. Tehdy ji založil kytarista Rudolf Schenker, ke kterému se po několika letech přidal zpěvák Klaus Meine. Tito dva nadaní pánovové se stali nejvlivnějšími členy Scorpions, ve kterých působí dodnes.
Finská monstra byla oficiálně založena v roce 1996, i když už několik let předtím jejich vůdce Mr. Lordi razil tomuto nevšednímu uskupení cestičku k proražení. Samotní členové Lordů jsou velkými fanoušky KISS a několikrát se nechali slyšet, že jejich kostými jsou v podstatě posunutím vizuálního stupně, který nastolili právě kissáci v černo-bílém make-upu. Lordi jsou typiční zejména pro svoje hororové kostýmy a lyrické skladby.

Mr. Lordi (Tomi Putaansuu)

26. března 2013 v 13:49 | StarChild |  Osobnosti

Jméno Tomi Putaansuu většině z vás určitě nic moc neříká. Když k němu však dodám jevištní přezdívku Mr. Lordi, jsem si jist, že alespoň polovičce z vás je nyní jasné, o kom mluvím. Obrázek ostatně také mluví za vše. Záměrně jsem zde nepublikoval civilní fotku bez děsivého obleku, protože členové Lordů to přímo nesnáší. Zpěvák a textař charakteristický pro svůj chraplavý hlas je zakladatelem a takovým duchovním otcem hardrockové kapely Lordi, která oficiálně vznikla v roce 1996.

KT 70: Lordi - Rock Police

25. března 2013 v 10:17 | StarChild |  Klip týdne
Pro tento týden jsem vybral singl Rock Police z předposledního alba Babez For Breakfast, které Lordi vydali v roce 2010. Když vezmu celou tuhle desku, tak tenhle song se mi líbí nejvíc. Melodicky je výbornej a co se mi líbí snad ještě víc, je text. To je jedna velká bomba a právě kvůli takovýmto textům mám Lordy tak rád. Finská monstra v čele s Mr. Lordi mají podobných skladeb víc, stejně jako třeba KISS. Texty orientované na rockovou muziku mám strašně rád a jsem velmi vděčný, že Lordi takové písničky nahrávají.