Únor 2013

KISS vyráží na tour po Austrálii

28. února 2013 v 11:17 | StarChild |  Novinky ze světa KISS

KISS dnes odehráli svůj první koncert v rámci Monster Tour 2013. Jejich první zastávkou byl australský Perth. V zemi protinožců se kapela představí celkem 8x a poté bude pokračovat v Evropě, kde se 14. června zaství i v Praze.

Feb 28th - Perth - Perth Arena
March 3rd - Adelaide - Clipsal 500 V8 Supercar
March 5th - Melbourne - Etihad Stadium
March 6th - Melbourne - Etihad Stadium
March 9th - Sydney - All Phones Arena
March 10th - Sydney - All Phones Arena
March 12th - Brisbane - Brisbane Entertainment Centre
March 16th - Mackay- Virgin Australia Stadium

Columbo 5x02 - Případ diplomatické imunity

27. února 2013 v 18:18 | StarChild |  Epizody

VRAH: Hassan Salah (Hector Elizondo)
ZMÍNKY O ŽENĚ: 3
CELKEM: 108
PREMIÉRA: 12. října 1975

STRUČNÝ DĚJ

Hassan Salah, první sekretář suarijského velvyslanectví v Los Angeles, zdemoluje společně se svým komplicem Rahmin Habibem vlastní kancelář, spálí důležité dokumenty a na zeď nastříká politická hesla. Poté zavolá bezpečnostního šéfa Youseffa Alafu, kterého na místě ubije. Následně se odebere na policejní oddělení, kde ho čeká jednání o bezpečnostních opatřeních ohledně chystané návštěvy krále jeho země. Během schůzky obdrží smluvený telefonát od Habiba a předstírá, že telefonuje s Alafou. Bezprostředně po hovoru Habib vyhodí trezor do vzduchu, nasedne do auta, prorazí bezpečnostní bránu a ujede z místa činu. Jako vždy se policie domnívá, že demolici na velvyslanectví má na svědomí skupina fanatických odpůrců režimu. Ale poručíku Columbovi neujde fakt, že trezor byl zničen až poté, co z něj byly vyjmuty střežené dokumenty. Rovněž nedává smysl, proč by měl mít Alafa svou pistoli stále zastrčenou za opaskem, když vetřelce během jejich řádění musel sám očividně překvapit.(oficiální text distributora)

Peter Falk Tribute Video

27. února 2013 v 13:33 | StarChild |  Zajímavosti
Na internetu jsem před několika týdny narazil na velmi povedené vzpomínkové video o Peteru Falkovi. Dnes jsem si ho náhodně pustil znovu a tak jsem si řekl, že bych ho mohl zveřejnit na blogu. Najít si chvíli a zavzpomínat na tohoto skvělého herce je to nejlehčí, co můžeme udělat. Video mě zaujalo převážně velkým množstvím fotek, které neukazují Petra Falka v notorický známé roli Columba, ale z jiných filmů a civilního života. Krásná je také písnička Someone That You Loved Before, která se do videa přesně pasuje. Při jejím poslechu a pohledu do Peterových očí na fotkách si uvědomuju, že svět přišel o skvělého herce a člověka, který se už nikdy znovu nenarodí.


Blog v novém kabátě

26. února 2013 v 14:20 | StarChild |  News
Nevím pořádně vlastně ani proč, ale dneska jsem si prostě řekl, že bych mohl změnit dessing blogu. Ten předešlý zde byl už od října loňského roku a tak mě napadlo, že sem hodím něco nového. Na netu mi padl do oka velmi povedený obrázek s motivem alba destroyer z roku 1976. Trošku jsem si s tím pohrál a výsledkem je to, na co právět teď koukáte. Na dessingy jsem amatér, v grafice se moc nevyznám, ale dnešní výsledek mě celkem pěkně potěšil. Doufám, že se vám nový dess líbí a zpříjemní vám chvíle strávené na tomto blogu :)


KT 66: Daniel Landa - Vltava

25. února 2013 v 10:13 | StarChild |  Klip týdne
V sobotu jsem byl na narozkách, kde jsem po nějaké době opět slyšel písničku Vltava od Daniela Landy a když jsem dneska vybíral, kterou skladbu použiju do Klipu týdne, bylo mi hned jasné, že to bude právě tahhle pecka od Landy. Text této písničky je velmi trefný. Přesně odkazuje na to, co všechno je v naší zemi možné. Landa to vystihl opravdu výborně. Kam kráčí naše zem, to je opravdu hodně zajímavá otázka...


Carey Mahoney

22. února 2013 v 12:21 | StarChild |  Filmové postavy

Na sympaťáka Mahoneyho z Policejní akademie si určitě všichni pamatujete. Jeho postava vtipálka vymýšlejícího nejrůznější srandičky se nesmazatelně zapsala do tohoto několikadílného fenoménu, který odstartoval někdy začátkem 80. let. Postava Careyho Mahoneyho mi je hodně blízká, protože si myslím, že jí jsem povahově velmi podobný. Srandičky a dumání nad nějakými skopičinkami k pobavení, to je přesně to, co často dělám. Mahoney své výstřední vtípky směřoval převážně na poručíka Harrise, se kterým měl hned od začátku menší či větší spory.

I když měla Policejní akademie spoustu úžasný a originálních postav, řekl bych, že po odchodu Mahoneyho ztratila ten pravý šmrc. Proto také koukám jenom na první čtyři díly, které mi přijdou o třídu výš, než ty, které následovali poté. Mahoney akademii zkrátka táhl a bez něj už to nebylo ono. Pro Steva Guttenberga to byla, stejně jako pro valnou většinu ostatních herců, životní role, která ani po letech neztrácí na svém kouzlu. Nezapomenutelné pro mě vždycky budou momenty, ve kterých Mahoney přišel na nějakou lumpárnu a přitom se šibalsky usmál.

Columbo 5x01 - Zapomenutá dáma

20. února 2013 v 12:03 | StarChild |  Epizody

VRAH: Grace Wheelerová-Willisová (Janet Leigh)
ZMÍNKY O ŽENĚ: 6
CELKEM: 105
PREMIÉRA: 14. září 1975

STURČNÝ DĚJ

Stárnoucí, avšak stále velice atraktivní tanečnice Grace Wheelerová-Willisová plánuje společně se svým bývalým partnerem a režisérem Nedem Diamondem velkolepý návrat na broadwayskou muzikálovou scénu. Její zámožný muž však z ničeho nic odmítne comeback své ženy financovat, přestože je pro Grace světlo reflektorů tím nejdražším na světě. Tanečnice si svůj sen nechce nechat vzít a manžela důmyslně zavraždí. Vyšetřování se ujímá inspektor Columbo a jeho bystrý úsudek mu napoví, že v případu Willis něco nehraje. V dokumentech zavražděného najde zmínku o stále se zhoršujících výpadcích vědomí jeho ženy. Ani falešné přiznání Neda Diamonda nezabrání odhalení pravého pachatele. (Oficiální text distributora)

KT 65: Alice Cooper - Freedom

18. února 2013 v 12:17 | StarChild |  Klip týdne
Dneska jsem pro Klip týdne vybral písničku Freedom od americké legendy Alice Cooper. Ten je podobně jako KISS známý svými show, ve kterých vystupuje bizardně nalíčen. Právě on velkou měrou ovlivnil členy KISS v počátcích jejich hudební kariéry. Alice Cooper má svá vystoupení opravdu velmi originální. Kultovní jsou jeho scény s gilotinou nebo elektrickým křeslem.


Columbo: TOP 10 Epizod

15. února 2013 v 13:56 | StarChild |  Zajímavosti

Dlouho jsem se tomu vyvaroval, ale nakonec mě zvědavost překonala a já jsem se rozhodl, že sestavím takový pomyslný TOP 10 žebříček mých nejoblíbenějších dílů Columba. Nedovedete si představit, jak bylo těžké vybrat pouze deset epizod a mnohé další povedené do TOP 10 nezařadit. Do TOP 10 si nevlezly takové epizody jako například: To je vražda, řeklo portské, Vydat nebo zemřít, Rozbouřené vody, Případ vysokého IQ nebo Columbo a vražda rockové hvězdy... Možná bych některé vyměnil za jiné, ale k tomuto dni bych to viděl tak, jak jsem to sestavil. Upozorňuju, že se nejedná o desítku nejlepších epizod, ale o ty, které mám já nejradši.

10. Planý poplach

Žebříček startujeme netradiční epizodou, ve které pachatelé udělají z Columba pěkného ňoumu, což bývá zpravidla obráceně. Vydavatelé časopisu nafingují smyšlenou vraždu, aby tak zvýšili zájem o jejich časopis. To se jim za pomoci vyšetřování poručíka Columba nakonec povede. K vraždě však přeci jen dojde a tentokrát se Columbo nenechá vodit za nos a vraha bleskurychle dopadne. Planý poplach má výbornou atmosféru doplněnou o skvělou hudbu. Závěrečné dopadení "Mám tě" je sakra povedené!

9. Columbo v přestrojení

Další epizoda, která vybočuje z klasického columbovského scénáře. Děj se točí kolem ztracených peněz, které byly uloupeny z jedné banky. Místo, kam byly tyto peníze uloženy, je údajně zobrazeno na podivně rozstříhané fotografii a Columbovým úkolem je všechny části fotky seskládat a najít peníze. Během tohoto velmi náročného úkolu je spácháno několik vražd a i sám Columbo je ve svém pokoji přepaden neznámým útočníkem.

Poradˇte mi nějaký seriál

14. února 2013 v 15:05 | StarChild |  News
Když před třemi lety skončili Ztraceni, přesedlal jsem po pár dnech na seriál Fringe, který mě hned od prvních dílů hodně chytl. Fringe před několika týdny skončil a já těď trošku tápám, na co se dívat dál. Můj kamarád, který je velkej seriálovej a filmovej maniak mě pár seriálů doporučil, ale rád bych ještě slyšel třeba některé vaše názory. Je mi jasné, ale zároveň mě to i dost mrzí, že něco jako Ztraceni už nikdo nikdy nenatočí. Každopádně na něco koukat chci a právě nastal čas, abych se pro nějakej seriál rozhodl. Takže o kterých kouscích přemýšlím:

1. Hell On Wheels


Nežhavější adept. Westerny mám moc rád a tenhle vypadá opravdu hodně zajímavě. Viděl jsem několik úvodních dílů, které mě hodně bavily. Do Hell On Wheels vkládám hodně nadějí!