Prosinec 2012

Hrátky s čertem

28. prosince 2012 v 17:30 | StarChild |  News

Mojí nejoblíbenější pohádkou jsou zřejmě Hrátky s čertem, natočené podle předlohy Jana Drdy. Příběh vysloužilého dragouna Martina Kabáta, který se vypravil do pekla, aby zachránil duše dvou dívek, které se upsali čertu, mě vždycky pobaví. Hrátky s čertem jsou nejvíce známé ladovskými kulisy, které byly při natáčení použity. A právě kulisy dělí diváky na dva odlišné tábory. Někomu se tento nápad líbí, jinému ne. Mě ladovské kulisy nevadí. Naopak. Je to příjemná změna a rozhodně se velkou měrou podílí na báječné atmosféře, která tato pohádka ve mě vzbuzuje.

S čerty nejsou žerty

26. prosince 2012 v 18:00 | StarChild |  News


S čerty nejsou žerty je podle mého názoru nejlepší česká pohádka! A s tímto přesvědčením se schoduju s hodně lidmi z mého okolí, takže na tom asi kus pravdy bude. Tuhle skvělou čertovskou pohádku si na Vánoce nenechám nikdy ujít, podoně jako třeba Hrátky s čertem. Pohádka je to naprosto úžasná a to hlavně díky těmto věcem.

Dařbuján a Pandrhola

26. prosince 2012 v 11:16 | StarChild |  News

Další krásná pohádka z 50. let minulého století, kterou mám nesmírně rád. Jiří Sovák a Rudolf Hrušínký si tu střihli výborné role. Pro pana Hrušínského bylo natáčení zajisté velmi zvláštní, protože byl spíše obsazován do rolí pohodových a sympatických (vzpomeňme na Švejka), kdežto zde byla jeho postava záporná. Mým velkým oblíbencem je také starý Havíř Stanislav Neumann, kterého zbožňuju ve všech pohádkách, ve kterých se objevil, jako například Hrátky s čertem nebo Princezna se zlatou hvězdou na čele. Jeho herecký projev s charakteristickým hlasem jsou opravdu úžasné.

Obušku z pytle ven!

25. prosince 2012 v 20:46 | StarChild |  News

Kouzelný stařeček daruje chudému muzikantovi tři dary - Ubrousek, který se sám prostírá, oslíka, z kterého padají zlaté dukáty a obušek! Obušku z pytle ven je velmi milá pohádka o prostém muzikantovi, který dá chamtivému panu hostínskému pořádnou lekci, na kterou do smrti smrťoucí jen tak nezapomene. Nevím jak vy, ale já si Vánoce bez této pohádky neumím vůbec představit. V hlavní roli se nám představuje Ladislav Pešek, z jehož postavy hned na první pohled čiší dobrosrdečnost a přátelství. Troufl bych si říct, že se jedná o jednu z jeho absolutně nejznámějších rolí, ne-li tu úplně nejznámější.

Tři oříšky pro Popelku

24. prosince 2012 v 19:00 | StarChild |  News

Patrně neznámější česká pohádka, která je rok co rok reprízovaná na Štědrý den v prakticky stejnou dobu jako v letech předchozích. Libuše Šafránková a Pavel Trávníček si zde střihli svoje nejznámější role a diváci si tuhle pohádku o Popelce přímo zamilovali. Pro tuto pohádku je také proslulý zpěv Karla Gotta, který k ní nazpíval písničku. Následující větou si proti sobě možná poštvu hromadu diváků, ale já se musím přiznat, že tuhle pohádku zas tak úplně nemusím. Mám mnohem raději například Hrátky s čertem, S čerty nejsou žerty nebo Jak se budí princezny. U Tři oříšků pro Popelku mi schází větší porce humoru, kterou v mnou jmenonovaných pohádkách, bez problémů najdeme.

Doufám, že jsem příznivce této vánoční klasiky neurazil. Jak se říká, sto lidí, sto chutí...

KT 58 Vánoční speciál II: Karel Gott - Tichá Noc

24. prosince 2012 v 12:00 | StarChild |  Klip týdne
Štědrodenní klip týdne nemůže patřit ničemu jinému, než nějaké české vánoční koledě. Vybral jsem skladbu Tichá Noc v podání Karla Gotta, kterého si čas od času rád poslechnu. Doufám, že ve vás tato píseň alespoň částečně vyvolá magickou atmosféru Vánoc, které jsou nyní před námi. Užijte si je po svém a přesně tak, jak je máte rádi.


Šťastné a veselé Vánoce

24. prosince 2012 v 9:30 | StarChild |  News

Tak, celý rok utekl jako voda, a máme tu opět Štědrý den. Doufám, že jste předvánoční shon a šílenství přežili ve zdraví a nyní si budete v klidu užívat jedinečnou vánoční atmosféru. Pusťte si nějakou pěknou českou pohádku, zobejte cukroví a příjemně relaxujte. Vánoce jsou přece svátky klidu a právě takhle by jsme si je měli užít Přeju vám šťastné a veselé Vánoce, krásně strávené chvíle v rodinném kruhu a pohodu, která má během vánočních svátků panovat.

Rolničky, kam se podíváš

23. prosince 2012 v 12:41 | StarChild |  News

Aronold Schwarzenegger je sice známý hlavně akčními rolemi, kde se zbraní v ruce kosí jednoho nepřítele za druhým, ale měli jsme možnost ho vidět i v několika komediích. Nevím jak vy, ale komedie s ním se mi vždycky líbili, i když někteří o nich tvrdí, že to prostě není ono. Já je mám, ale rád a na Policajta ze školky nebo na Rolničky, kam se podíváš se s chutí vždy kouknu.

Jak se budí princezny

20. prosince 2012 v 15:35 | StarChild |  News

Jak se budí princezny je výborné zpracování klasického námětu o Šípkové Růžence z roku 1977. Pohádka má opět a tradičně výborné obsazení v čele s Jiřím Sovákem, Vladimírem Menšíkem, Milenou Dvorskou, Františkem Filipovským, Janem Hrušínským a mnoha dalšími. Děj je plný vtipných momentů a co se mi na celé pohádce vůbec nejvíc líbí, je postava sluhy Matěje, kterou neskutečným způsobem odehrál Vladimír Menšík. To byl opravdu Pan herec! Jeho role je pro celou pohádku něco jako přidaná hodnota. Vzpomeňme třeba jeho souboj s chvástajícím se princem Janem Krausem, kde byl Matěj převlečen za medvěda. Nezapomenutelné jsou jeho hlášky spojené s jídlem. "Princi, vy nemáte srdce!" Vy nemáte žaludek!"

Kam se poděl duch Vánoc?

19. prosince 2012 v 15:10 | StarChild |  News

Tak jako loni, i letos přidávám tothle zamyšlení

Připadá vám, že se vůbec blíží Vánoce? Z okolí často slyším, že si to lidé ani neuvědomují a velká většina z nich si přeje, aby byly Vánoce už pryč. Vánoce opravdu jsou, avšak připadne mi, že to jejich pravé jádro pomalu mizí. Zůstává jen ta komerční vata kolem, která z Vánoc dělá heroické období, které s nimi nemá vůbec co dělat. Přijde mi, že Vánoce jsou v posledníchl letech neskutečným způsobem komerční. Pro obchodníky je to velký business a mnohdy už ani neví, čím by nás zákazníky zblbli. Vždyť už v září se můžeme v obchodech setkat s vánočním zbožím a někdy dokonece i s výzdobou! Hrozně mě štve, co se z Vánoc stalo. Ten jejich pravý duch se pomalu ztrácí někde v dáli. A já nechci, aby lidé na jejich pravý účel zapomněli.