Listopad 2012

Lístky na KISS už mám doma! :-)

29. listopadu 2012 v 11:32 | StarChild |  News
Lístky na koncert KISS, který se uskuteční 14. června 2013, mám už doma! Včera jsem si je zarezervoval přes internet a dneska jsem si je šel vytisknout a zaplatit. Celkově jsem si koupil dva lístky ke stání hned k pódiu za 1390, takže bych měl být ke kapele hodně blízko. Moc se těším a už se nemůžu dočkat.

Jedinou starost mi dělá dlouhá a celkem komplikovaná cesta. Mám v plánu jet vlakem, to mi zas tolik problémů nedělá, horší to ale bude v Praze. Tamní městská hromadná doprava je pro mě jedna velká neznámá a tak mám trošku strach, abych se tam někde neztratil. Nejsem si pořádně jistý, jak se mám k O2 Aréně nejlíp dopravit. Nemáte s takovou cestou někdo zkušenosti? Nebo by mi mohl pomoct někdo, kdo bydlí přímo v Praze. Za každou radu budu moc vděčný.

Teď už mě, a mnoha ostatním, nezbývá než odškrkávat dny, které zbývají do této velmi očekávané akce. Kéž už by byl červen...


Sen s KISS

28. listopadu 2012 v 16:00 | StarChild |  Já....o KISS

Dnes v noci jsem měl opravdu úžasný, řekl bych úplně senzační sen, který působil velmi realisticky. Když jsem se ráno vzbudil, měl jsem z toho úplně zvláštní pocit. Zdálo se mi, že jsem byl na takovém menším koncertě KISS, avšak o tom se mi zdálo už několikrát. Tentokrát to však bylo ještě mnohem víc vyšperkováno a to hlavně tím, že jsem se samotnými členy KISS mluvil. Bylo to opravdu velmi živé. Jasně si pamatuju, jak jsem si například plácl s Tommy Thayerem a pak mu řekl, ať se vykašle na všechny "hatery," a že je mnohem lepší jak Ace Frehley. Přesně si vybavuju jak jsem mu anglicky řekl: "You are much better than Ace." Bylo to fakt jakoby kdyby to byla skutečost.

Columbo 4x01 - Osudné cvičení

28. listopadu 2012 v 11:23 | StarChild |  Epizody

VRAH: Milo Janus (Robert Conrad)
ZMÍNKY O ŽENĚ: 2
CELKEM: 77
PREMIÉRA: 15. září 1974

STRUČNÝ DĚJ

Milo Janus, šéf řetězce fitness-studií, již roky tajně odvádí část příjmů na své evropské konto. Když hrozí nebezpečí, že jeho dlouholetý spolupracovník Gene Stafford podezřelé transakce objeví, rozhodne se jej Milo zavraždit. Pachatel vše naaranžuje tak, aby smrt jeho společníka vypadala jako nehoda při cvičení. Inspektor Columbo, sám ne zrovna sportovec, je pověřen vyšetřováním případu. Brzy si všimne několika detailů, které poukazují na násilný trestný čin. Jeho pozornost se obrací na Milo Januse: začíná boj inteligence se sílou svalů. (oficiální text distributora)

Filmové Melodie: Základní instinkt

27. listopadu 2012 v 19:43 | StarChild |  Filmové melodie
V roce 1992 byl natočen jeden z nejlepších trillerů, které jsem kdy viděl. Základní instinkt! V hlavní roli Sharon Stone a Michael Douglas, pro které muselo být natáčení v některých scénách opravdu velmi "pikantní." Patrně se jedná o nejlepší a nejznámější roli Sharon Stone, která zde ztvárnila velmi inteligentní, až fanatickou, spisovatelku Cahtherin Tramllovou, podle jejíchž knížek jsou páchány naprosto totožné vraždy. Není proto divu, že je první podezřelou. Vše má však daleko hlubší význam. Podstatnou roli zde sehraje policista Nick Curran, který je spisovatelkou zavlečen do zběsilé krvavé hry!

Atmosféra Základního instinktu je brilantně doladěna výborným soundtrackem od Jerryho Goldsmitha. Mysteriózní melodie vás vtahují neskutečným způsobem do zapleteného děje a je prakticky nemožné se od obrazovky odtrhout. Pokud jste Základní instinkt doposud neviděli, vřele doporučuju.


Filmové Melodie: Bod Zlomu

27. listopadu 2012 v 13:23 | StarChild |  Filmové melodie
Slunečné pláže, moře, surfování, ale také bankovní loupeže, adrenalin a násílí. Tak nějak by se dal nejstručněji charakterizovat Bod Zlomu, podle mého názoru jeden z nejpovedenějších filmů 90. let. Na jedné straně září mladý Keanu Reeves v roli nezkušeného policisty Johnyho Utaha, na straně druhé ostřílený Patrick Swayze, co by záhadný surfař a vůdce gangu zlodějů přezdívaný Bodhi. Bod Zlomu patří mezi moje nejloblíbenější filmy, obzvláště si libuju s rolí Patricka Swayzeho, který zde zahrál typově odlišnější postavu, než na které jsem u něj běžně zvyklí. Moc se mi líbí, že Bodhi není jen obyčejný, tuctový lump, ale že je takový zvláštní. Nazval bych ho až prorokem, který má svou víru. Celý svůj život zasvětil hledání té největší vlny, kterou má údajně přinést padesátiletá bouře.

Johnyho úkolem je dostat za mříze Bodhiho a jeho bandu, které banky přepadává v maskách bývalých amerických prezidentů. Johny ze začátku netuší, že Bodhi a jeho lidé patří k proslulému gangu, později však na to přichází, což odstartuje rychlou honičku, jejíž konec se uskuteční až v Austrálii během oné padesátileté bouře.

Na Bodu Zlomu mě zaujala i muzika. Je zde několik pěkným melodíí, ze kterých bych nejvíce vyzdvihl tu ze závěru filmu. Nechci prozrazovat konec, jen řeknu, že kombinace hudby a posledních záběrů je opravdu výborná. Pro film byla také nazpívána rockovou skupinou Rat píseň Nobody Rides For Free, která je také hodně povedená.


KT 54 : KISS - Young And Wasted

26. listopadu 2012 v 9:34 | StarChild |  Klip týdne
V poslední době jsem se hodně zaměřil na desku Lick It Up z roku 1983, která mě v minulosti nějak závratně neoslnila. Po přečtení několika nových recenzí jsem se rozhodl, že jí dám ještě šanci a bylo to to nejlepší, co jsem mohl udělat. Album jsem si naposlouchal a docela mě zarazilo, jak mě zaujalo. Dřívě mě nejvíce dostávala titulní píseň Lick It Up a Million To One. Později na mě zapůsobil i otvírák Exciter no a nyní se vynořily další skladby. Gimme More, All Hell´s Breakin´ Loose a hlavně Young And Wasted.

Tato písnička zní opravdu tvrdě, zbožňuju na ní ty kytary, které jsou fakt úžasný. Moc se mi líbí její živá verze z koncertu Animalize, kde se zpěvu na místo Gena Simmonse ujal bubeník Eric Carr. Tenhle krok se KISS fakt povedl a proto Young And Wasted volím pro Klip týdne.


21. výročí úmrtí Erica Carra

24. listopadu 2012 v 17:00 | StarChild |  Rockový svět

Další legendární postavou, jejíž život vyhasl 24. listopadu 1991, je Eric Carr, bubeník skupiny KISS v letech 1980 - 1991. Eric je považován za jedno z nejlepších bubeníků všech dob, zejména svým tvrdým stylem hry. Někteří fanoušci KISS o něm tvrdí, že to byl nejlepší bubeník, který v kapele kdy byl. Svojí oblibou údajně předčil i původního hráče na bicí Petera Crisse. V tomto vzpomínkovém článku se můžete dočíst o Ericově životě, působení v KISS a o jeho smrti.

21. výročí úmrtí Freddieho Mercuryho

24. listopadu 2012 v 15:00 | StarChild |  Rockový svět

Dnes si připomínáme jeden z nejsmutnějších dnů, který kdy v historii rockové hudby nastal. 24. listopadu 1991 svět přišel o dvě legendární osobnosti Rock N Rollu. Jednou z nich byl Freddie Mercury, zpěvák anglické kapely Queen, který bývá považován za patrně nejlepšího zpěváka všech dob! V náselujícím článku si můžete připomenout život tohoto úžasného zpěváka, který zemřel v pouhých 45 letech.

1984 - 1991: Stanley, Simmons, Carr, Kulick

23. listopadu 2012 v 16:30 | StarChild |  Sestavy

Koncem roku 1984 KISS oficiálně oznámili příchod nového kytaristy Bruce Kulicka, který vystřídal Marka St. Johna, který v kapele setrval opravdu velmi krátkou dobu. Rošáda na postu sólového kytaristy se tímto dostala do konce a KISS po několika letech tápání konečně stanuli v sestavě, která seděla jim i fanouškům. Bruce mám neskutečným způsobem rád. Od pohledu je to velký sympťák a považuju jej za nejlepšího kytaristu, který v KISS kdy působil. To samé můžu říct o Ericovi Carrovi, který mi rovněž přirostl k srdci.

Filmové Melodie: Hříšný Tanec

23. listopadu 2012 v 8:20 | StarChild |  Filmové melodie
Jak jistě pravidelní návštěvníci tohoto blogu vědí, mým oblíbeným hercem je Patrick Swayze. To jde hned na první pohled vyčíst ze sekce vzpomínám, kde mám umístěnou jeho fotku s daty narození a úmrtí. A když se řekne Patrick Swayze, valné většině se vybaví jeho nejslavnější film Hříšný Tanec. Ten je určen spíše pro ženský, ale bez jakýhokoli mučení se vám můžu přiznat, že tenhle film mě prostě dostal. Mám ho moc rád, i když je to v podstatě jeden velký romantický slaďák. Děj je vcelku jednoduchý, ale má v sobě úžasné kouzlo, které nemizí ani po několika shlédnutí.

Film o tanci musí být určitě doplněn skvělými písničkami a soundtrack k Hříšnému Tanci se nadmíru povedl. Ať už se bavíme o titulní písni I´ve had the time of my life nebo dalších skladbách jako Hungry Eyes, She´s Like The Wind (nazpívanou samotným Patrickem Swayzem), nebo Do You Love Me.