Říjen 2012

Můj sen? - Koncert KISS

31. října 2012 v 13:17 | StarChild |  Já....o KISS

Každý z nás má během svého života nějaké sny. Některé jsou takřka nesplnitelné, jiné se stát můžou. Pokud bych se zamyslel nad svými sny, řekl bych, že jsou vcelku dosažitelné a doufám, že se mi alespoň pár z nich vyplní. Chtěl bych se například stát učitelem, protože tohle je povolání, které by mě opravdu bavilo. Dále bych se chtěl podívat do Anglie na zápas mého nejoblíbenějšího fotbalového klubu Manchester United. Pokud bych měl ale říct úplně to největší přání, neváhal bych a odpověděl jasně. Mým velkým snem a přáním je navštívit koncert KISS!

Elán

31. října 2012 v 11:30 | StarChild |  Ostatní hudba

Mezi nejpopulárnější kapely na Slovensku a rozhodně i u nás patří bez pochyb kapela Elán, jejíž začátky sahají až do roku 1968. Parta kolem zpěváka a baskytaristy Jožo Ráže ale výrazněji prosadila až začátkem 80. let, kdy Eláni vydávali velmi úspěšná alba. Patrně druhým nejznámějším členem je Vašo Patejdl, který s Jožem dlouho dobu tvořil neoddělitelnou dvojici. Nicméně v roce 1985 se Vašo rozhodl vydat na sólovou dráhu, ale po 11 letech se vrátil zpět do Elánu.

Recenze Monsteru: Deník Právo, MF Dnes a Musicserver.cz

30. října 2012 v 12:13 | StarChild |  Novinky ze světa KISS

Od vydání jubilejního 20. studiového alba KISS uběhl už nějaký čas a na internetu se pomalu začínají objevovat recenze a reakce na novou desku. V tomto článku najdete tři odkazy na recenze z Deníku Právo, MF Dnes a Musicserveru.

Recenze Deník Právo

Ze všech tří recenzí ta nejkritičtější, která postrádá alespoň špetku objektivity. Autor podle mého názoru evidentně KISS nefandí a rocková muzika je mu zdá se cizí. Přijde mi, že si album poslechl tak jednou a hned jej odsoudil. Příště by to určitě chtělo někoho méně zaujatého.

Recenze MF Dnes

Řekl bych velmi slušná recenze, která realisticky odráží kvalitu nového Monsteru. Moc se mi líbí poslední odstavec, ve kteérm stojí: "Pokud jste fanoušci, důvodů, proč upřednostnit novinku před jejich klasickým materiálem, sice moc nenajdete. Ale když už si ji pustíte, nečekejte, že by vás přepadla chuť ji ztlumit."

Recenze Musicserver.cz

Myslím si, že tuto recenzi psal fanoušek KISS. Jde zní cítit velké nadšení, kterého je možná až někdy moc, ale zas proč ne. I já když jsem psal na Monster hodnocení, neskrýval jsem nadšení.

Filmové Melodie: Statečné Srdce

30. října 2012 v 10:00 | StarChild |  Filmové melodie
Jedním z nejpovedenějších histrorických filmů je bezesporu Statečné Srdce, na kterém Mel Gibson odvedl skvělou práci. Film pojednává o utlačování Skotů Angličany, což vyvrcholí válkou, během které si válečníci kolem Williama Wallece vybojují touženou svobodu. Statečné srdce je doplňěno krásným soundtrackem, ve kterém samozřejmě nesmí chybět melodie hrané na typický skotský nástroj dudy.


KISS v SiriusXM Town Hall

29. října 2012 v 15:06 | StarChild |  Novinky ze světa KISS
KISS v nedávném rozhovoru odpovídali na otázky několika šťastlivců, kteří měli možnost se s legendárními rockery setkat. Řešil se například vznik jejich "rockové hymny" Rock N Roll All Nite nebo alternativní názvy pro kapelu, které nebyly doposud odhaleny.KT 50: Rammstein - Amerika

29. října 2012 v 10:28 | StarChild |  Klip týdne
Pro klip týdne číslo 50 jsem vybral písničku Amerika z alba Reise Reise od německé skupiny Rammstein. Jedná se o kritickou skladbu mířenou proti přílišnému americkému vlivu, který je citelný po celém světě. Hodně povedený je i klip, ve kterém můžeme vidět Rammsteiny ve skafandrech na Měsíci v nejrůznějších komických scénách. Klip také ukazuje obyvatele všech koutů světa, kde mají americké produkty a výrobky.


Filmové Melodie: Vinnetou

25. října 2012 v 14:05 | StarChild |  Filmové melodie

V rámci filmových melodií nemůžu opomenout hudbu z mého veleoblíbeného Vinnetoua. Filmové máyovky z Divokého západu patří mezi moje největší srdcovky, ačkoliv se jedná vlastně o takovou indiánskou pohádku. Vždycky když slyším líbeznou hudbu složenou Martinem Bottcherem, zmocňuje se mě nostalgie a vzpomínání do dětských let, kdy jsem osudy náčelníka apačů a Old Shatterhanda strašně prožíval. Vybavují se mi jednotlivé postavy, jejichž představitelé jsou bohužel prakticky všichni po smrti. Když zavřu oči, vidím před sebou krásnou přírodu bývalé Jugoslávie, která se stala pro filmy o Vinnetouovi více než typickou.

Proč se Columbo jmenuje Columbo

25. října 2012 v 10:11 | StarChild |  Zajímavosti

Pořádně se ani neví, proč se svérázný kriminalista vůbec jmenuje právě Columbo. Nevědí to a nebo to tají jeho tvůrci Levinson a Link. V rozhovorech uvádějí tři různé verze. Podle jedné byl inspirací Kryštof Kolumbus, který také rád objevoval a prý byl i paličatý. Jiné vysvětlení uvádí, že toto jméno vzniklo podle názvu nočního klubu Palumbo. Třetí verze se zmiňuje o mafiánském bosovi z padesátých let, který ležel po pokusu o vraždu dva roky v kómatu. V tisku se o něm hodně psalo a jeho jméno bylo Culombo. Columbo je navíc podle stránek německých fanoušků tohoto seriálu i značka zmrzliny. V úvahu by podle tohoto zdroje mohl přicházet i boxer Rocky Marciano. Ten se proslavil ve čtyřicátých letech stejně jako jeho trenér, který se jmenoval Colombo.

Jožo Ráž dnes slaví 58. narozeniny

24. října 2012 v 17:00 | StarChild |  News

Dnes slaví své 58. narozniny zpěvák a frontman slovenské rockové kapely Elán Jožo Ráž. Popřál bych mu hlavně hodně zdraví a úspěchů na právě probíhajícím turné Best Of Elán, v rámci kterého Eláni navštívili Brno, přičemž se zastaví ještě v Ostravě a Praze. Jožo, všecko nejlepší!

Filmové Melodie: Tanec s Vlky

24. října 2012 v 11:01 | StarChild |  Filmové melodie

Tanec s Vlky. Podle mého názoru nejlepší film, který Kevin Costner natočil. Musím říct, že Tanec s Vlky patří mezi nejdojemnější filmy, které jsem kdy viděl. Příběh má neskutečnou sílu, která vás hluboce zasáhne. Je v něm lidskost, přátelství, humor, ale také velká dávka smutku a utrpení. Scéna, kdy je zastřelen vlk Podkolenka musí rvát srdce snad každému.