Srpen 2012

Obviněn z Neonacismu

29. srpna 2012 v 17:30 | StarChild |  Já....o KISS

Dlouho jsem uvažoval jestli mám tento článek vůbec napsat. Dnes už mi to nedalo a rozhodl jsem se, že ano. Před několika měsící jsem byl povolán na policejní stanici jako svěděk k výslechu. Nebojte se, nešlo o nic vážného. Chlapi se zkrátka porvali v hospodě a já tam zrovna byl... Výslech a všechno kolem probíhalo standartně. Řekl jsem, co a jak se stalo, policajt si to zapisoval, pak mě položil několik otázek a už to vypadlo, že mě propustí domů. Ale...

Na sobě jsem měl zrovna tričko KISS s velkým nápisem přes celou hruď. Po sepsání výpovědi se na mě policaj divně podíval a řekl: "Tohle se mě vůbec nelíbí, víte vůbec, co to znamená?!" Narážel na moje tričko a okamžitě mi došlo, že to, co se mu nelíbí, jsou konečná dvě SS na konci. Trošku mě to vyvedlo z míry, ale zachoval jsem chladnou hlavu. Sdělil jsem mu, že vím, co to znamená a taky jsem mu okamžitě vysvětlil, že to s nacismem nemá vůbec nic společnýho. Řekl jsem mu, že se jedná o slavnou rock and rollovou kapelu. Co mě však nejvíc dorazilo, bylo to, že ten policajt o ní prý nikdy neslyšel. A to mu bylo něco kolem 40 let! Sám pro sebe jsem si říkál jako tvl, co to je za maníka?! Neříkám, aby znal každý album, to vůbec ne, ale že by o takové kapele jako je KISS nikdy neslyšel? Kór v jeho letech. To však nebyl konec. Pan policista mě také vyzval k tomu, že pokud bych byl znovu předvolán k výslechu, tak ať si vemu jiné oblečení. To mě fakt už dorazilo. Znechucený jsem podepsal protokol o výslechu a radsi padal pryc!

Udělal jsem si radost :)

29. srpna 2012 v 14:38 | StarChild |  News

Dneska jsem jel s kamarádem do Brna vyzvednout si certifikáty z jazykovky a on si zase potřeboval něco potvrdit u nich ve škole. Taky jsem si chtěl koupit tarfy na futsal, ale zrovna na mě neměli. Škoda... Zároveň jsem si však vzpomněl, že v jenom obchodě s knížkama mají plakát KISS. Ten jsem si chtěl už několik měsíců předtím koupit, ale buď nebyly peníze nebo ho zrovna neměli. I když mám skoro celý pokoj polepený jinými plakáty, hlavně fotbalistů, řekl jsem si, že i tak si ho koupím a udělám si pro něj na nějaké zdi místečko.

KT 41: KISS - Modern Day Delilah

29. srpna 2012 v 8:16 | StarChild |  Klip týdne
Pro tento týden jsem opět zabrousil do repertoáru KISS. Vybral jsem písničku z jejich posledního alba Sonic Boom, a sice titulní píseň Modern Day Delilah, která se stala prvním vydaným singlem po 11 letech od znovuspojení původní sestavy KISS. Skladba byla kritiky i fanoušky kladně přijata a někteří z ní byli tak nadšeni, že ji dokonce přirovnávali k některým kultovním hitům ze 70. let, jako I Was Made For Lovin´ You, Detroit Rock City nebo Love Gun. Tohle byl bezpochyb cíl KISS. Prezentovat se novým albem jako v dobách jejich největší slávy.


Rok 1985: Asylum

28. srpna 2012 v 11:27 | StarChild |  Kostýmy

S albem Asylum se dostáváme k patrně těm nejšílenějším kostýmům, ve kterých kdy KISS vystupovali! Tohle už je opravdu pecka! Desku Asylum mám hodně rád, patří mezi moje tři nejoblíbenější alba z éry bez masek. Písničky jako King Of The Mountain, Who Wants To Be Lonely nebo Tears Are Falling jsou prostě úžasné a není divu, že mě tohle album tak zaujalo. Avšak kostýmy jsou opravdu střeštěné. Kissácké outfity srší nejrůznějšími barvami, hlavně tedy růžovou?! Bez pochyb největším peklem jsou ty Paulovi rukavičky... Zřejmě nejvíce si tuto dobu užíval Paul. Naopak Genovi to asi zrovna příjemné nebylo. Nejsem si jistý jestli je to pravda, ale v některém z rohovorů Gene údajně prohlásil, že za některé obleky z 80. let se dost stydí. Na obrázku můžete vidět skupinu v kostýmech, ve kterých natáčeli klip na píseň Who Wants To Be Lonely.

Lex Barker

28. srpna 2012 v 9:09 | StarChild |  Osobnosti

Jméno většině z vás zřejmě nic neříká, ale tvář tohoto herce určitě poznáváte! Kdo by si také nepamatoval na charismatického dlouhána, který se proslavil rolí Vinnetouova porkevního bratra Old Shatterhanda.

Rok 1984: Animalize

27. srpna 2012 v 16:00 | StarChild |  Kostýmy

V době bez masek skupina nikdy nevystupovala pořád ve stejných kostýmech, jak tomu bylo zvykem v éře s make upem. Animalize kostýmy to jasně potvrzují avšak spojuje je jeden prvek. Jak už název alba napovídá "Zvířeckost." Skupina často vystupovala v oblečením, které na sobě mělo vzory nějakého divokého zvířete jako gepard, jaguár nebo zebra. Tyto symboly se ostatně objevily i na samotném coveru desky Animalize. Nápad s "přeměnou do zvířat" si myslím nebyl vůbec špatný, a i když se jedná o hodně střelené kostýmy, musím říct, že mě se celkem líbí. Rozhodně nejsou tak ujeté jako v následujícím Asylum.

Columbo 3x03 - Kandidát zločinu

27. srpna 2012 v 11:26 | StarChild |  Epizody

VRAH: Nelson Hayward (Jackie Cooper)
ZMÍNKY O ŽENĚ: 7
CELKEM: 64
PREMIÉRA: 4. listopadu 1973
STRUČNÝ DĚJ

Kandidát na senátora Nelson Hayward vstupuje se svým týmem do rozhodující fáze předvolební kampaně. Manager Harry Stone rozšíří v tisku pověru o tom, že mafie usiluje o život jejich kandidáta. Tím se Nelson Hayward dostává na titulní strany všech novin a jeho šance na zvolení jsou opět o něco vyšší. Samotný Nelson zajde však ještě dále. Svého managera chladnokrevně zavraždí a vše zinscenuje tak, aby zločin vypadal jako neúspěšný atentát na něho samotného. Inspektor Columbo se brzy přesvědčí, že Nelson není onen bezúhonný politik, za kterého se sám vydává. Když Columbo během krátké chvíle odhalí poměr mezi Haywardem a sekretářkou Lindou Johnson, politik pochopí, že proti němu stojí velice silný soupeř. Začíná hra na kočku a na myš. Zdroj: csfd.cz

Gene Simmons dnes slaví 63. narozeniny

25. srpna 2012 v 14:00 | StarChild |  Novinky ze světa KISS

Dnes slaví své 63. narozeniny zakládající člen legendrání rockové kapely KISS Gene Simmons. Gene Simmons společně s Paulem Stanleyem patří mezi původní členy, kteří v roce 1973 s Peterem Crissem a Acem Frehleyem založili KISS. Gene se řadí mezi nejznámější baskytaristy rockové hudby, na koncertech vystupuje pod maskou démona. Na živých vystoupeních je známý pliváním umělé krve, chrlením ohně nebo ukazováním jeho extrémě dlouhého jazyka. Gene, všecko nejlepší!

KISS - Největší hit: I Was Made For Lovin´ You

22. srpna 2012 v 11:53 | StarChild |  Já....o KISS

Psal se rok 1979 a rockový hudební svět byl pod nadvládou čtveřice mužů, jejichž tváře byly zahaleny černobílým make upem. Rocková skupina KISS tohoto roku nahrála svojí neznámější skladbu I Was Made For Lovin´ You, která se stala celosvětovým hitem. Původ této písně a ostatně vše, co se kolem ní odehrálo mě přivedlo k myšlence napsat článek, ve kterém se na I Was Made For Lovin´ You podíváme trošku zblízka.

KT 40: KISS - Turn On The Night

21. srpna 2012 v 14:35 | StarChild |  Klip týdne
Pro dnešek jsem pro vás zvolil písničku z dob odmaskovaných KISS. Zabrousil jsem do mého oblíbeného alba Crazy nights z roku 1987, ze kterého jsem vybral skladbu Turn On The Night. Ta stejně jako valná většina ostatních písniček z tohoto alba skončila v hudebním propadlišti, protože deska Crazy nights nebyla díky svému diskotékovému nádechu příliš kladně přijata. Snad kromě titulní písně Crazy Crazy Nights, kterou KISS zhruba po 20 letech opět začali zařazovat do svého playlistu. Písničku Turn On The Night mám hodně oblíbenou, přesně vystihuje svoji dobu a hodně mě mrzí, že ji KISS nikdy nehráli živě. Jsem toho názoru, že je silně nedoceněna, stejně jako céle album.