Paní Columbová

20. června 2012 v 13:38 | StarChild |  Zajímavosti

K Poručíkovi Columbovi neodmyslitelně patří jeho žena. Lépe řečeno "vyprávění o jeho ženě." A až na pár vyjímek o ní slyšíme v podstatě v každé epizodě. Největší ironie je ta, že ji nikdy nikdo neviděl. Rozprávky o paní Columbové úplně miluju a beru to jako dokonalý tah tvůrců, kteří tak dali Columbovi další poznávací znamení. Typickým příkladem je situace, kdy vrah něco sděluje Columbovi a ten se pak s údivem chytí za hlavu a řekne: "No to až řeknu svojí ženě."


Rovněž mám rád momenty, kdy si má poručík Columbo se svojí ženou někam vyrazit, ale vždycky na poslední chvíli jí do toho něco vleze. Výmluvy jsou pak různé - Není jí dobře, nesehnala hlídání pro děti nebo zrovna dělá zkoušku z večerního kurzu účetnictví...

Seriál Paní Columbová

Popularita Columba i jeho ženy byla velká a na obrazovkách se dokonce objevil seriál Mrs. Columbo (obrázek v úvodu článku). O tomhle seriálu z roku 1979, který měl pouze 14 epizod ví jen sem tam někdo. Příběhy Kate Columbové měli podporovat hlavní seriál s Peterem Falkem, i když spolu vlastně nijak nesouviseli. Osobně si myslím, že to byla docela hloupost. Kate Mulgrewová, představitelka paní Columbové byla sice přitažilvá, ale příliš mladá a ke Columbovi by prostě nepasovala. Krom toho byla také detektiv. Tohle se jednoduše nevyvedlo a není divu, že seriál brzy zanikl.

Odpočívejte v pokoji, Paní Columbová

To je název čtvrté epizody deváté série, ve které se vražedkyně pokusí zabít přímo Paní Columbovou, aby se tak poručíkovi pomstila za to, že před lety zatkl jejího manžela, který nakonec ve vězení zemřel. Vražednou zbraní zde měla být sklenice s domácí marmeládou, kterou vražedkyně otrávila. Díl patří mezi ty úplně nejlepší a většina diváků jej označuje jako ten vůbec nejlepší. Na csfd.cz se těší hodnocení 90 %!


Oblíbená hláška

Při psaní tohoto článku jsem přemýšlel, která hláška o paní Columbové je moje nejoblíbenější. Asi nejvíce mi v hlavě uvízla hláška z dílu Na programu vražda (9x03). Je zde scéna, ve které Columbo opouští kancelář senátora a těsně u dveří se zastaví a povídá:

"Kdyby vás to neobtěžovalo, moje žena by si moc přála váš autogram."
"Ovšem, to přece není problém. Až přijde čas, tak bych si samozřejmě přál její hlas. Jak se jmenuje?" Ptá se senátor
Columbo nádherně odpoví: "Paní Columbová..."

Co dodat závěrem? Columbova žena je prostě fenomén. Před několika měsíci jsem si dal práci a shlédl všechny epizody, včetně dvou pilotních dílů, a dělal jsem si čárky, kolikrát se Columbo o své ženě v každém dílu zmíní. Když jsem dal všech 69 epizod dohromady, vzešlo mi, že se poručík o paní Columbové zmínil více než 250-krát!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 cheap wedding dress cheap wedding dress | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 14:58 | Reagovat

Muchos Gracias for your article post. Much thanks again. Will read on.
http://www.speakdress.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama