Červen 2012

Turné na rozloučenou, Sonic Boom a Monster 1997 - 2012

27. června 2012 v 8:19 | StarChild |  Historie

28. února 1996 během 36. udělování cen Grammy se v plné zbroji s maskami a v kostýmech z éry Love Gun za obrovských ovací objevila na pódiu originální sestava skupiny Kiss. 16. dubna na tiskovce v New Yorku KISS oznámili, že se rozhodli v této původní sestavě rozeběhnout koncertní šňůru s podporou svého nového manažera, kterým se stal Doc McGhee. Konference moderovaná Conanem O'Brienem byla vysílána do 58 států. 20. dubna bylo dáno do prodeje 40 000 lístků na první koncert, které byly vyprodány za 47 minut. Prvním veřejným vystoupením byla asi jednu hodinu dlouhá show, která se konala 15. června pro výroční KROQ Weenie Roast v Irvine, Kalifornie. Turné Alive/Worldwide Tour začalo vystoupením před 39 867 diváky 28. června na Tiger Stadium v Detroitu a skončilo po 192 koncertech během 11 měsíců. Koncerty vydělaly 43,6 mil dolarů, průměrná účast na jeden koncert byla 13 737 lidí. Poprvé od roku 1977 vydala skupina v září 1998 společné album Psycho Circus. Hráčsky se Frehley a Criss na nahrávaní tohoto alba podíleli minimálně. Sólové kytary nahrával Bruce Kullick a budoucí člen skupiny Tommy Thayer. Většinu bicích sekcí nahrál studiový hudebník Kevin Valentine. I přes tyto rozpory dosáhlo album v žebříčích třetí a tím i nejvyšší pozici v historii alb skupiny Kiss. Titulní skladba alba získala cenu Grammy za nejlepší hardrockovou skladbu. Turné Psycho Circus Tour začalo na Dodger Stadium v Los Angeles v noci na svátek Halloween roku 1998. Koncert byl vysílán přes FM rádia v celých USA. Od 11. srpna 1999 má skupina Kiss svou hvězdu na Hollywood Walk of Fame v kategorii hudebního průmyslu. 13. srpna byla premiéra filmu s tématem skupiny Kiss, který měl název Detroit Rock City o čtyřech teenagerech z roku 1978, kteří jsou schopní udělat cokoliv, aby se dostali na koncert skupiny Kiss v Detroitu. Nasledující měsíc skupina spolupracovala se zápasníkem World Championship Wrestling, který byl známý jako The Kiss Demon. Tvář měl namakovanou jako Gene Simmons. Na jeho uvedení během WCW Thursday Night Thunder skupina naživo zahrála skladbu God of Thunder. Tato zápasnická postava neměla dlouhou životnost. Všechny vazby byly ukončeny, když WCW už v září toho roku rozvázalo pracovní poměr se šéfem Ericem Bishofem.

Columbo 3x01 - Sladká, leč smrtící

26. června 2012 v 13:12 | StarChild |  Epizody

VRAH: Viveca Scott (Vera Miles)
ZMÍNKY O ŽENĚ: 3
CELKEM: 54
PREMIÉRA: 23. září 1973

STRUČNÝ DĚJ

Viveca Scott a David Lang jsou odvěkými konkurenty na trhu s kosmetickými přípravky a nevynechají jedinou příležitost ke vzájemnému poškozování. Krátce před distribucí krému proti vráskám firmy Scott jistý chemik doktor Murchason zjistí, že je prostředek ve skutečnosti naprosto neúčinný. Majitelka firmy Viveca Scott začne pátrat po osobě, která má na svědomí prozrazení utajované receptury a zmanipulování výsledku posledního testu. Není jím nikdo jiný, než její bývalý milenec a spolupracovník Carl Lessing. Poté co je nalezen zavražděn, se Columbovi podaří zjistit, že měl v blízké budoucnosti naplánovanou delší cestu. Na její financování však musel počítat s větší sumou peněz. (oficiální text distributora)

KT 33: Queen - We Are The Champions

26. června 2012 v 9:18 | StarChild |  Klip týdne
Pro tento týden jsem sáhl do repertoáru Queen. Vybral jsem světově proslulý hit We Are The Champions, který v poslední době u nás doma hodně zní. Důvod je ten, že jsme s naším futsalovým týmem poprvé vyhráli Okresní přebor, který hrajeme už osm let. Jedná se sice o nějnižší ligu, ale o to tady ani tak nejde. Jde prostě o to, že jsme první. Prostě Champions! A právě tahle písnička skvěle pasuje k našemu triumfu!


Columbo 2x08 - Dvojitý šok

25. června 2012 v 10:58 | StarChild |  Epizody

VRAH: dvojčata Dexter a Norman Paris (Martin Landau)
ZMÍNKY O ŽENĚ: 3
CELKEM: 51
PREMIÉRA: 25. března 1973

STRUČNÝ DĚJ

Boháč Clifford Paris má v úmyslu vzít si za ženu mladou Lisu Chamber. V předvečer svatby jej navštíví synovec Dexter Paris a popřeje mu hodně štěstí do manželského života. Svatební oslava je dobrou příležitostí k návštěvě i pro bratra novomanžela Normana, se kterým má Dexter již dlouholeté spory. Zdá se, že svatba je trnem v oku především služebné Peckové, která u rodiny pracuje již přes třicet let a neskrývá se s názorem, že mladá paní Lisa by klidně mohla být vnučkou svého manžela. O nějaký čas později je mrtvé tělo Clifforda Parise nalezeno ve vaně. Zprvu se policie přiklání k variantě, že se jednalo o běžný srdeční záchvat. Columbovi ale v jinak pečlivě uklizené koupelně neujde jeden podstatný detail: v koši na prádlo leží ještě mokrý ručník. Paní Pecková však trvá na tom, že ještě odpoledne všechno špinavé prádlo odnesla a ručníky vyměnila za čisté. (oficiální text distributora)

Týden Columba končí

24. června 2012 v 17:13 | StarChild |  Vzpomínám...

Týden věnovaný poručíkovi Columbovi dneškem končí. Doufám, že se vám články, které se tu v průběhu celého týdne objevovaly, líbily. Ještě více doufám, že si alespoň někteří z vás na Petera Falka vzpoměli, popřípadě shlédli některou z epizod. Tak tedy to je vše a za rok u dalšího podobného týdne nashle...

Vzpomínka na Petera Falka - 1. výročí jeho úmrtí

23. června 2012 v 18:30 | StarChild |  Vzpomínám...

Čas utíká strašně rychle. Ani se mi tomu nechce věřit. Přesně dnes je to 1 rok, co zemřel herec Peter Falk, představitel legendárního poručíka Columba. Připadne mi to jako včera, kdy jsem si tuto smutnou zprávu přečetl na internetu. A vybavuju si to velmi detailně. Tehdy před rokem jsem zrovna dojel domů z nákupu. Bylo něco před osmou hodinou večer. Sedl jsem si k počítači, rozklikl internet a hned na úvodní straně jsem spatřil zprávu o jeho úmrtí! Byl to pro mě velký šok, úplně mě to odrovnalo! Nebudu vám nic nalhávat, ani nějaká slza ukápla. Tenhle člověk pro mě byl a je velkým vzorem a i když se mi často lidé za to smějí, nestydím se za to. Každý máme něco. A já mám Petera Falka co by Columba.

Columbův baloňák

22. června 2012 v 14:16 | StarChild |  Zajímavosti

Zřejmě tím největším poznávacím znamením poručíka Columba je jeho pomačkaný baloňák, který nosí snad úplně všude. Ať je horko nebo zima, vždy ho má poruce. Baloňák, ve kterém Columbo vystupoval patřil přímo jemu. Sám Peter Falk v některém z rozhovorů uvedl: "Když jsem v roce 1966 kráčel po padesátésedmé ulici v New Yorku, začalo pršet. Vešel jsem proto do jednoho z obchodů a koupil si baloňák. Na natáčení jsem si měl přinést nějaký kabát, tak jse prostě vzal tento..."

Columbo 2x07 - Nebezpečná hra

22. června 2012 v 8:50 | StarChild |  Epizody

VRAH: mistr světa v šachu Emmet Clayton (Laurence Harvey)
ZMÍNKY O ŽENĚ: 1
CELKEM: 48
PREMIÉRA: 4. března 1973

STRUČNÝ DĚJ

Poněkud excentrický mistr světa v šachu Emmet Clayton je na pokraji nervového zhroucení. Čeká jej prozatím nejtěžší zkouška jeho profesionálního života: obhajoba titulu proti jeho věčnému rivalovi Tomlinu Dudekovi. Ten před pěti lety zápas ze zdravotních důvodů odřekl a titul zůstal bez boje Claytonovi. Nyní musí dokázat, že na šachovém trůnu sedí právem, ale vedle téměř naprostého ohluchnutí jej trápí noční můry, ve kterých je opakovaně deptán neporazitelným Dudekem. V předvečer rozhodující partie je Clayton během přátelského utkání poražen a dostane takový záchvat zuřivosti, že se rozhodne Dudeka zavraždit. Svého soka donutí napsat dopis na rozloučenou a vše zinscenuje tak, jakoby Dudek utíkal před hrozící porážkou. O několik okamžiků později je Dudek nalezen v hlubokém komatu: pro poručíka Columba zdánlivě jednoduchý případ, ale hlavní svědek a oběť v jedné osobě je stále v bezvědomí. (oficiální text distributora)

Columbo 2x06 - Zločinný steh

21. června 2012 v 13:50 | StarChild |  Epizody

VRAH: doktor Mayfield (Leonard Nimoy
ZMÍNKY O ŽENĚ: 1
CELKEM: 47
PREMIÉRA: 11. února 1973

STRUČNÝ DĚJ

Věhlasný specialista na srdeční choroby doktor Hidemann je s lehkou srdeční příhodou dopraven do vlastní kliniky. Krátce před již delší dobu odkládanou operací se se svým kolegou doktorem Mayfieldem baví o jejich společných pokusech s novým lékem pro pacienty trpící srdeční vadou. Mayfield se domnívá, že provedli již dostatek pokusů a s objevem chce vystoupit před veřejnost. Hidemann je opačného názoru a trvá na prodloužení testovací lhůty. Zdravotní sestra Sharon Martin se navíc domnívá, že se Mayfield pouze přiživuje na slavném jméně svého kolegy. Vtom kliniku zasáhne tragická zpráva. (oficiální text distributora)

Videa

21. června 2012 v 10:05 | StarChild |  Zajímavosti

Tohle videjko je úplně první, které jsem, kdy o Columbovi vytvořil. Bylo to velmi jednoduché. Z internetu jsem si postahoval obrázky, vybral písničku Forever od KISS a během pár minut to bylo. Světlo světa spatřilo tohle mé malé dílko, které jsem pojmenoval Columbo "the best detective."