Bruce Kulick

30. května 2012 v 14:43 | StarChild |  Členové

Bruce Howard Kulick (narozen 12. prosince, 1953 v New York) je americkký kytarista, muzikant a člen kapely Grand Funk Railroad. Nejvíce je však známý svojí působností v kapele KISS, ve které hrál v letech 1984 - 1996. Bruce byl také členem skupiny Blackjack s Michaelem Boltonem (Bolton byl později spoluautorem pícničky Forever z alba Hot in the Shade).


Bruce v KISS působil od září 1984 do srpna 1996. Nikdy nevystupoval s černo-bílým make-upem, který kapela odložila v roce 1983. Kulick byl prvním členem KISS, který vystupoval pod svým rodným jménem. V KISS nahradil Mark. St. Johna, kterému lékaři diagnostikovali Reiterův syndrom, jehož důsledkem bylo otékání prstů na rukou. Bruce se podílel na pěti studiových albách: Asylum, Crazy Nights, Hot in the Shade, Revenge a Carnival of Souls: The Final Sessions. Také se účastnil Alive III a KISS Unplugged. Skladba I Walk Alone z desky Carnival of Souls: The Final Session je jedinou písní, které Bruce propůjčil svůj zpěv.

Bruce stejně jako Eric Singer odešli z KISS v době, kdy se původní sestava dávala znovu dohromady. Nahrál s ní ještě MTV Unplugged, které se připravovalo od roku 1995. Oficiálně kapelu opustil v prosinci roku 1996. Když v roce 2002 Ace Frehley opět opustil KISS, Brucovi už nebylo nabídnuto místo kytaristy, protože Paul s Genem byli toho názoru, že lepší náhradou bude Tommy Thayer, který měl persóně Ace blíž, než Bruce.

Mimochodem, Brucův bratr Bob Kulick také hrál s KISS, jako studiový kytarista. Byl také přítomen při tvorbě Paulova sólového alba z roku 1978. Bob byl rovněž členem Paulovi skupiny na clubovém turné 1989.

Bruce v roce 1999 vydal pod jménem Erica Carra album Rockology. To se skládalo z demosongů, které Carr nestihl před svou smrtí dokončit. Některé skladby z tohoto alba kapela plánovala použít i na čistě kissáckou desku, jako například Eyes of Love nebo Nobody´s Waiting.

Bruce mám neskutečným způsobem rád. Patří mezi moje absolutně nejoblíbenější členy. Spolu s Paulem, Genem a Ericem Carrem. Hned na první pohled jde vidět, že se jedná o sympaťáka, který má nezpochybnitelný hudební talent. Velmi mě mrzí, že už v kapele nehraje. Pro mě je to nejlepší lead quitarist, který v KISS, kdy hrál. Přeju si a ve skrytku duše doufám, že si s KISS ještě někdy zahraje. Pro mě by to byl velký svátek...

Zdroj: wikipedia.org (překlad/translation)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Purie Purie | Web | 30. května 2012 v 15:00 | Reagovat

Tá pieseň "I walk alone" je veľmi pekná :)

...No už idemna tie "zmeny" :D Po "menšej" sieste... :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama