Březen 2012

KT 23: Nightwish - Amaranth

27. března 2012 v 13:11 | StarChild |  Klip týdne
Po dlouhé době o sobě na blogu dávám opět vědět. Omlouvám se za svou nepřítomnost, ale minulý týden jsem byl nemocnej a na blog jsem neměl moc pomyšlení. Nyní jsem už zdráv a blog můžu pokračovat ve svém nastoleném rytmu. Jelikož je začátek týdne nesmí chybět písnička. Vybral jsem skupinu Nightwish, kterou není třeba příliš představovat. Zvolil jsem písničku, ve které se zpěvu ujala jejich nová zpěvačka, která vystřídala oblíbenou Tarju, která skupinu před pár lety opustila. Některým se nová zpěvačka líbí, jiným ne. Já zas takový fanda Nightwish nejsem, takže je mi to celkem jedno.


LOST 2. série - recenze

13. března 2012 v 17:58 | StarChild |  Seasons

Děj

Skupina přeživších vedená páteřním chirurgem Jackem se chystá ukrýt před přicházejícími lidmi, kteří jsou nazýváni "Ti druzí." Nakonec se ukáže, že nikdo nepřichází, avšak mnohem větší záhadou je, co se to skrývá pod odpáleným poklopem! K údivu všech se jedná o starou stanici Dharmské iniciativy, ve které se dokonce nachází člověk. Desmond Hume, který musí každých 108 minut mačkat záhadné tlačítko, kterým se doba odpočítávní vrátí zpět na počáteční čas. Trosečníci si pak dále přesvědčují, že na ostrově opravdu nejsou sami. V tom je utvrdí i setkání s dalšími přeživšími, kteří se během letu nacházeli v zadní části letadla. Postupem děje se partě kolem Jacka povede zajmout jednoho z "Druhých," který si říká Henry. Závěrem se Jack, Sawyer, Kate, Hurley a Michael vydávají do údajného tábora "Druhých" o kterém zbytek Ztracených informoval právě Michael, kterému záhadní obyvatelé ostrova unesli jeho syna Walta. Lostíci upadají do pasti, kterou na ně ušil jejich rukojmí Henry a Michael, který pro záchranu Walta zradil svoje přátele. Nasedne na loď a spolu se svým synem odplouvá pryč. Hurley je propuštěn, aby zbytek lidí před "Druhými" varoval. Jack, Kate a Sawyer jsou vydáni na milost a nemilost lidí, v jejichž čele stojí Henry, pravým jménem Ben Linus!

KT 22: Michael Jackson - Billie Jean

12. března 2012 v 12:59 | StarChild |  Klip týdne
Dnes trošku z jiného soudku. Pokud jste pravidelní návštěvnící tohoto blogu, tak určitě víte, že jsem rocker. Avšak v mém playlistu se najdou i písničky, které jsou rocku hodně vzdáleny. Jako například právě tato. Michaela Jacksona jsem dlouhou dobu přehlížel a do povědomí jsem ho bohužel dostal až po jeho smrti. To mě docela mrzí. A skladba Billie Jean je má oblíbená.


KT 21: Iron Maiden - Fear of the Dark

5. března 2012 v 13:22 | StarChild |  Klip týdne
Opět se vám hlásím s klipem týdne. Pro tentokrát jsem zvolil písničku od kultovní kapely Iron Maiden. Tu až tak úplně neposlouchám, ale některé skladby se mi hodně líbí. A co se týče songu Fear of the Dark, tak to je rockový skvost, jak má být!


Smrt Erica Carra a návrat původních členů 1990 - 1996

1. března 2012 v 13:33 | StarChild |  Historie

Produkcí prvního alba 90. let byl znovu pověřen Bob Ezrin. V březnu 1991, než se skupina stihla pustit do nahrávaní, zjistili lekáři u Erica Carra nádor na srdci, který mu byl v dubnu úspěšně odstraněn. Po operaci se u něj objevily nádory na plicích, proti kterým podstoupil chemoterapii. V červenci bylo vyhlášeno, že léčba byla úspěšná a Eric nad rakovinou vyhrál. V září byl poprvé hospitalizován s prvním ze dvou krvácení do mozku. Zemřel 24. listopadu, 1991 ve věku 41 let, v ten samý den, jako zpěvák skupiny Queen, Freddie Mercury. Tragédií zničení členové skupiny Kiss se rozhodli pokračovat spolu s novým hráčem na bicí Ericem Singerem. Eric Singer, který předtím spolupracoval s Black Sabbath, Garym Moorem, Litou Ford a Alice Cooperem, byl ve skupině již známý, protože hrál na klubových akcích Paula Stanleyeho v roce 1989. 18. května 1992 vydala skupina album Revenge, které bylo více laděno v hardrockovém stylu. Z tohto alba je nejznámější singl Unholy. Překvapující byla podpora z tantiém na skladby pro bývalého (vyhozeného) člena skupiny Vinnieho Vincenta.