Únor 2012

Fringe - úvodem

28. února 2012 v 14:59 | StarChild |  Fringe

Byli jste fanoušci LOST? Jste smutní z toho, že seriál skončil a pořád jste nenašli nový, který by se LOSTu alespoň přiblížil? Mám pro vás řešení, jehož jméno je Fringe!!!

Když skončili moji veleoblíbení Ztraceni, nevěděl jsem na co se dál dívat. Avšak musel jsem si nějaký podobný serál najít. Oko mi padlo na další projekt J.J. Abramse, který nesl název Fringe. Začal jsem stahovat jednotlivé díly a byl jsem mile překvapen, jak kvalitní tento seriál je. Pokud seriál vůbec neznáte, tak vám můžu jen těžko vysvětlit o čem vlastně je, protože podle zvyku pana Abramse je velmi, ale velmi zamotaný. Podobně jako z kraje zmiňovaní Ztraceni.

Takže ve zkratce. Fringe je název pro oddělení FBI, které se zabývá napřirozenými jevy, které spolu určitým způsobem souvisí. Děj nás postupem času dovede ke zjištění, že vše existuje "více než jednou." Jak tohle pochopit? V podstatě, příběh se točí kolem dvou vesmírů. Jedním je ten náš a ten druhý je alternativní, ve kterém jsou verze nás samých, které se od nás ať menším, či velkým rozdílem liší. Je to opravdu těžké vysvětlit, ale určitě tě se komplikovaností děje nenechte zmást. Seriál opravdu stojí za to!

KT 20: Scorpions - Rhythm of Love

27. února 2012 v 13:44 | StarChild |  Klip týdne
Tento týden bude patřit německým Scorpionům. Zvolil jsem skladbu Rhythm of Love, kterou jsem si hned od prvního poslechu maximálně oblíbil. Nejvíce se mi na této písničce líbí její refrén a pochopitelně i text. Rhythm of Love je ten typ songu, z kterého naprosto čiší doba, ve které byl nahrán. Tuto skladbu vřele doporučuju!


Scorpions

25. února 2012 v 20:45 | StarChild |  Já ... o Scorpions

Pokud jste opravdovými rockovými nadšenci, tak myslím, že vám není třeba tuto německou kapelu představovat. Hádám, že jste se s ní alespoň jednou, vědomě či nevědomě, setkali. Legendární Scorpiony, kteří vznikly už někdy v polovině 60. let, považuju za nejepší rockovou skupinu pocházející z Německa.

Největší slávu tato kapela zažila v 80. letech, ve kterých nahrála i svoji nejznámější písničku Still Loving You. Scorpioni jsou pro mě klasická rocková kapela, která hraje neskutečně dlouhou dobu a i přesto se stále drží na "vrcholu." Společně s KISS a Queen patří do mojí zlaté trojice nejoblíbenějších kapel na které prostě nikdo nemá!

O rubrice

23. února 2012 v 11:52 | StarChild |  Ostatní hudba
Jak jste si mohli nejen podle desingu všimnout, velká část blogu je věnovaná skupině KISS. Z toho jste určitě pochopili, že kissáci jsou moje oblíbená skupina, prostě srdcovka.

Mimo KISS však poslouchám i další interprety. Není možné poslouchat pouze jednu kapelu. A právě v této rubrice vám další své oblíbené skupiny/zpěváky představím. Jsem sám zvědav, zdali se s někým střetnu ve vkusu.

Jsem příznivec rockové muziky, hlavně té starší...


Odpadlík - konec seriálu

21. února 2012 v 14:03 | StarChild |  Odpadlík

Seriál Odpadlík, v hlavní roli s Lorenzem Lamasem, minulý čtvrtek na televizních obrazovkách skončil. TV Prima Family odvysílala poslední epizodu, tohoto amerického "béčkového" seriálu, který byl ve své době velkým hitem. Poslední díl jsem nikdy neviděl a tak mě pochopitelně zajímalo, jak to s uprchlýkem Reno Rainesem dopadne.

Poslední část byla svělá. Reno byl prakticky osvobobozen a uznán nevinným. Policista Donald "Dutch" Dixon, který jej falešně obviňil a celá léta honil, se musel podobně jako Reno vydat na útěk, neboť vyšli najevo jeho zločiny, kterých se ve své funkci dopustil. Role se nám pěkně obrátili. Z lovce se stala kořist. Moc se mi líbilo zakončení dílu, kdy se Reno a Bobby se zapálenými doutníky rozejdou přímo proti kameře, vyrážejíc dopadnou Dixona, jenž se pokouší uprchnout před zákonem.

Zakončení se myslím velmi povedlo. Nevím, zdali tvůrci chtěli pokračovat další sérií nebo jestli jejich záměrem bylo seriál ukončit takto. To už asi nezjistíme. Za sebe můžu říct, že mě konec tohoto seriálu nezklamal.

KT 19: KISS - Time Traveler

20. února 2012 v 13:07 | StarChild |  Klip týdne
Po několika týdenní odmlce dávám v klipu týdne prostor opět pro KISS. Dneska jsem pro vás vybral oficiálně nikdy nevydanou skladbu Time Traveler, na kterou jsem v minulosti na internetu náhodně narazil. Poměrně rychle mi padla do oka a docela jsem si ji oblíbil. Myslím, že je velká škoda, že KISS tuto písničku nikdy nezařadili na žádné album. Troufám si tvrdit, že je velmi kvalitní. Paulův hlas je v ní naprosto úžasný!


KT 18: Rammstein - Links 2 3 4

14. února 2012 v 9:07 | StarChild |  Klip týdne
Problémy se vkládánímv videí u mě pokračují... Proto bude klip opět ve formě odkazu.

Rammstein - Links 2 3 4

Dnes jsem vybral německou skupinu Rammstein, kterou jsem hodně poslouchal, podobně jako minule Lordy, spíše v minulosti. Tyto dvě kapely se mi však jaksi začínají vracet a to je moc dobře. Pro tento týden jsem zvolil písničku z alba Mutter, Links 2 3 4, která sice není od této kapely tak známá, ale já ji mám rád.


KT 17: Lordi - Would You Love a Monsterman

7. února 2012 v 9:30 | StarChild |  Klip týdne

Lordi - Would You Love a Monsterman


Dnešní píseň pro tento týden musím vložit jako odkaz, protože mi nejdou do článků vkládat videa. Nevím proč... Stává se vám to taky?

Teď k tomu, co jsme pro vás vybral. Sáhl jsem do repertoáru finské hororové kapely Lordi, kteří hodně čerpají z image KISS. Můžu například zmínit, že skupina se začala formovat na jednou z koncertů KISS. Lordi jsem poslouchal dříve a docela často, ale pak jsem od nich jaksi odešel. Nedávno jsem našel staré CDéčko a z nostalgie jsem si jej pustil. A byla to paráda! Lordy jsem si ihned zkopíroval do počítaču a v těchto dnech je hodně poslochám. Pro klip týdne jsem vybral skladbu Would You Love a Monsterman, kterou jsem od těchto finských rarachů slyšel jako pvní.


Vinnetou dnes slaví narozeniny

6. února 2012 v 8:52 | StarChild |  News

Dnes slaví své 83. narozeniny francouzský herec, Pierre Brice, který se do srdcí miliónů diváků zapsal jako náčelník Apačů, Vinnetou. Vinnetou pro mě představuje symbol dětství a na jeho příběhy jsem nezanevřel dodnes. Tyto filmy, ve kterých dobro vždycky zvítězí, prostě miluju. Můj vztah k Vinnetuovi započal už dávno a to hlavně díky mému otci, který lásku k těmto filmům, předal mně. Už od mala jsem sledoval dobrodružsví náčelníka Apačů a jeho bílého bratra, Old Shatterhanda. A stejně jako tisíce dalších jsem u Vinnetouovi smrti ronil jednu slzu za druhou. Ach, ta nostalgie.

Paul Stanley

4. února 2012 v 19:17 | StarChild |  Osobnosti

Paul Stanley je jednou z osobností, kterou uznávám nejvíce. Zpěvák kultovní skupiny KISS je mým nejoblíbenějším členem, bez kterého by kapela určitě nedosáhla tak věhlasného úspěchu. Když se takřka před čtyřiceni lety rozhodl s Genem Simmonsem založit skupinu KISS, jejich úmyslem rozhodně nebylo vytvořit tuctovou kapelu. Chtěli stvořit něco přelomového, co lidé doposud ještě neviděli. A tento jejich úmysl se jim povedl dokonale!