Leden 2012

KT 16: Queen - Too Much Love Will Kill You

30. ledna 2012 v 12:28 | StarChild |  Klip týdne
Už delší dobu nepatřil klip týdne anglické kapele Queen. Proto jsem dnes vybral jednu písničku z repertoáru této úžasné skupiny. Zvolil jsem krásnou písničku Too Much Love Will Kill You, kterou napsal kytarista a frontman skupiny Brian May. Na sklonku svého života tuto skladbu nazpíval Freddie Mercury, ale často ji můžeme také slyšet ve verzi od zmiňovaného Briana Maye. Too Much Love Will Kill You je pro mě velká srdcovka. Vždycky mi připomene Freddieho Mercuryho a díky ní na něj můžu tiše zavzpomínat. Text je geniální, kdo umí Anglicky, určitě chápe proč. Dnes přikládám vyjímečně dvě videa. V prním zpívá Freddie Mercury. V druhém Brian May na vzpomínkovém koncertu pro Freddieho Mercuryho. U druhé verze si můžete všimnout, jak velké emoce do skladby Brian vkládá. Bez pochyb při svém zpěvu myslel na Freddieho Mercuryho, krále všech zpěváků...
TOP 5 písniček

25. ledna 2012 v 14:48 | StarChild |  Úvahy a zamyšlení

Nedávno jsme ve škole řešili naše oblíbené písničky. Učitel se nás ptal, jaká je naše nejoblíbenější, přičemž vzápětí hned dodal, že to tak říct asi nejde. Každý má určitý okruh těch úplně nejoblíbenějších písniček, řekněme 5. Měli jsme se nad tím zamyslet a vytvořit si takový seznam. Bylo to těžké, srdcových písniček mám opravdu haldu, ale kdybych si musel vybrat těch zmiňovaných TOP 5, řekl bych tyto:

KISS - Forever - svělá rocková balada od mojí milované skupiny. Když se mě někdo zeptá, jaká je moje nejoblíbenější písnička od této legendární kapely, většinou řeknu právě Forever.
KT 15: Scorpions - The Good Die Young

23. ledna 2012 v 13:46 | StarChild |  Klip týdne
Dnešní týden bude patřit skvělé písničce od německé legendy Scorpions. Vybral jsem písničku The Good Die Young, která nejen, že má úžasnou melodii, ale i text. Text je pro mě v písničkách hodně důležitý a tahle skladba mě díky němu ihned zaujala. Zpívá se v ní o válce nebo terorismu, což není v písničkách úplně obvyklé. Celkově mám rád skladby podobného typu, kdy má písnička mnohem hlubší význam a nebyla složena jen jako diskotékový techno hit na léto, po kterém za pár měsíců ani pes neštěkne. The Good Die Young je přesně můj šálek kávy. Není to jen to klišé, že válka je špatná (to musí vědět snad každý), ale v této písni je jasně trefeno, že mnoho mladých lidí bojuje ve válce, namísto toho, aby budovali rodiny.


Paul Stanley slavi 60. narozeniny

20. ledna 2012 v 12:40 | StarChild |  Novinky ze světa KISS

Dnes, 20. ledna 2011, slaví své kulaté 60. narozeniny zpěvák a kytarista kultovní rockové skupiny KISS, Paul Stanley. Za sebe bych mu popřál hlavně hodně zdraví, především, co se týče jeho hlasu, kvůli kterému v nedávné době podstoupil operaci. Dále bych mu popřál, aby s KISS zažil mnoho dalších úspěchů, počínaje jejich novým albem Monster, které má vyjít někdy na jaře. Happy Birthaday Paul!

Relax u hudby

18. ledna 2012 v 20:52 | StarChild |  News
Nevím jak vy, ale já si nejvíc oddechnu při poslechu dobré muziky. Téměř každý den, kolem půl 5, vlezu do postele, nasadím si sluchátka a poslouchám. Řekněme hodinu, hodinku a půl. Je to pro mě naprosto nejlepší způsob relaxace. Písničky neposlouchám z mp3 přehrávače, ale z telefonu. Ten sebou nosím všude, třeba i na záchod, takže kdykoliv můžu poslouchat. Ze začátku si většinou pouštím tvrdí písničky, ale postupem času na mě dojde spánek, tak přesedlám na pomalejší skladby, během kterých strašně rád podřimuju.

Tyhle chvilky klidu, kdy se ponořím do tajů své oblíbené muziky, jsou zkrátka úžasné. Tento druh relaxace a odpočinku nemá chybu a vřele jej doporučuju.

KT 14: Paul Stanley - Tonight You Belong To Me

16. ledna 2012 v 14:16 | StarChild |  Klip týdne
Dnešní klip bude patřit zpěvákovi a kytaristovi skupiny KISS, Paulu Stanleymu. Ten tento týden, v pátek 20. ledna, oslaví své kulaté 60. narozeniny! Zvolil jsem písničku z jeho sólového alba ze 70. let, Tonight You Belong To Me. Podle mého názoru nejlepší písnička z alba. Skladba se rozjíždí velice pomalu. Po úvodní části se rozjede předehra, následována klidnými verziemi, na které navazuje perfektní refrén...


Narozen ve správné době?

11. ledna 2012 v 13:39 | StarChild |  Úvahy a zamyšlení
Někteří z vás si při čtení tohoto článku zřejmě pomyslí, že jsem úplný blázen. Ale tahle má myšlenka prostě musí ven. Ani nevím jak, ale poslední dny si říkám, jaké by to bylo, kdybych se narodil tak před 50. lety někdy na přelomu padesátých a šedesátých let. Ptáte se proč?

KT 13: Arakain - Apage Satanas

10. ledna 2012 v 12:54 | StarChild |  Klip týdne
Dnes jsem pro vás vybral opravdovou pecku, co se týče českého rocku! Od skupiny Arakain sice znám jen pár největších hitů, ale tahle písnička je prostě neuvěřitelná. Pozvolné verzie střídá ďábelsky svižnej refrén! Prostě úplná paráda. Co bych na této skladbě nejvíce vyzdvyhl, je její provokativní text...


Hříšný tanec

7. ledna 2012 v 20:25 | StarChild |  News

Dnes ve 20:00 běží můj oblíbený Hříšný tanec, v hlavní roli s Patrickem Swayzem. Tento film je psíše po ženský, ale já mám pro něj zkrátka slabost. Patrick Swayze patří mezi moje oblíbené herce a Hříšný tanec skoro nikdy nevynechám. Patrick Swayze a Jennifer Gray se zde předvedli ve svých životních rolích, které jim přinesly obrovskou slávu. Film je také proslulý skvělým soundtrackem. Asi nejznáměšjí a mnou také nejoblíbenější jsou She's Like The Wind, Hungy Eyes a Time Of My Life.

Blog - Mykissworld

5. ledna 2012 v 11:13 | StarChild |  News

www.mykissworld.blog.cz

Na internetu jsem doposud narazil na jediný blog (když opomenu ten svůj), který je orientovaný na skupinu KISS. Ewelyn Stanley je velká fanynka této kulovní skupiny avšak má problémy s malou návštěvností a komenty, díky čemuž v minulosti chtěla blog zrušit. Rozhodl jsem se, že jí pomůžu s propagací jejího blogu, protože čtenáře na něm čeká mnoho zajímavých informací. Evelyn přidává články pravidelně a často, takže stále je, co číst.

Evelyn, snad ti tento článek alespoň trošku pomůže. Drž se a dál bloguj :-)