Prosinec 2011

Silvester 2011

31. prosince 2011 v 11:41 | StarChild |  News

Tak a je tu zase poslední den v roce! Dnešek bude plný bujarých oslav, petard a opilých lidí. Osobně Silvestr příliš neprožívám. Nejsem ten typ člověka, který se poslední noc v roce musí skalit jak prase. Většinou s kamarády posedím, popijeme, řekněme úplně stejně jako během roku. Letos jedeme na chatu k jednomu z mých kamarádů. Budem tam parta lidí, s kterou se stýkám vlastně pořád, takže to bude fajn.

Vám přeju ať to dneska nepřeženete a Silvestra oslavíte, tak jak si představujete. Do nového roku vám přeju především hodně zdraví, štěstí, lásky a ať se vám vyplní vše, co si přejete.

Krásný nový rok 2012 vám přeje StarChild.


Rok 1976: Destroyer

30. prosince 2011 v 11:12 | StarChild |  Kostýmy

Album Destroyer se KISS neskutečně povedlo. Někteří jej dokonce považují za nejlepší album KISS! A Kostýmy? Ty jsou minimálně stejně dobré, jako album. Ani nevím, kterého ze členů vyzdvihnout nejvíce. Každopádně, většinu zřejmě nejvíce upoutá démonický Gene Simmons. Brnění, drukový pás jsou skvělé, ale je nejbombastyčtější? Jednoznačně ty démonické boty! To je naprostej nářez! Když se podíváme na Paula, je nám hned jasné, že se opravdu jedná o zženštělý protiklad Gena. Uplý kostým však vypadá skvěle, stejně tak jako doplňky. Ace rovněž vypadá fantasticky. Zejména se mě líbí jeho nárameníky, spojené z další částí obleku, která pokrývá hruď. Peter taky OK. Tady se mi podobně jako u Gena líbí jeho boty. Destroyer kostýmy skutečně odrazili úspěch alba. Fantazie!

KT 11: Bon Jovi - We Weren't Born To Follow

28. prosince 2011 v 17:34 | StarChild |  Klip týdne
Promiňte mi spoždění s klipem týdne, ale vánoční svátky jsou časově náročné a k této rubrice jsem se dostal až dnes. Vybral jsem pro vás pohodovou skladbu od Bon Jovi, na které mě nejvíce bere její skvělý text a úžasný refrén. Hlas Johna Bon Joviho je nezaměnitelný a tuhle písničku jsem si hned zamiloval. Nedávno mi ji poslal přes fb kamarád a já si ji hned dal do oblíbených.


S čerty nejsou žerty

25. prosince 2011 v 18:48 | StarChild |  News

S čerty nejsou žerty je podle mého názoru nejlepší česká pohádka! A s tímto přesvědčením se schoduju s hodně lidmi z mého okolí, takže na tom asi kus pravdy bude. Tuhle skvělou čertovskou pohádku si na Vánoce nenechám nikdy ujít, podoně jako třeba Hrátky s čertem. Pohádka je to naprosto úžasná a to hlavně díky těmto věcem.

Sám doma

22. prosince 2011 v 22:06 | StarChild |  News

Už několikrát jsem se v posledních dnech na blogu zmínil o vánoční atmosféře, kterou na Vánocích miluju. A právě filmy Sám doma 1 a 2 mi pomáhají tutu atmosféru naladit. Nevím jak vy, ale já tyto dva filmy a malém uličníkovi Kevinu McCalistrovi naprosto zbožňuju. Představují pro mě symbol Vánoc, podobně jako třeba Mrazík nebo Tři oříšky pro popelku. Když přijdou Vánoce, vždy se na Sám doma podívám. A pokaždé mě to baví.

Kam se poděl duch Vánoc?

21. prosince 2011 v 18:22 | StarChild |  News

Připadá vám, že se vůbec blíží Vánoce? Z okolí často slyším, že si to lidé ani neuvědomují a velká většina z nich si přeje, aby byly Vánoce už pryč. Vánoce opravdu jsou, avšak připadne mi, že to jejich pravé jádro pomalu mizí. Zůstává jen ta komerční vata kolem, která z Vánoc dělá heroické období, které s nimi nemá vůbec co dělat. Přijde mi, že Vánoce jsou v posledníchl letech neskutečným způsobem komerční. Pro obchodníky je to velký business a mnohdy už ani neví, čím by nás zákazníky zblbli. Vždyť už v září se můžeme v obchodech setkat s vánočním zbožím a někdy dokonece i s výzdobou! Hrozně mě štve, co se z Vánoc stalo. Ten jejich pravý duch se pomalu ztrácí někde v dáli. A já nechci, aby lidé na jejich pravý účel zapomněli.

Hrátky s čertem

21. prosince 2011 v 9:22 | StarChild |  News

Mojí nejoblíbenější pohádkou jsou zřejmě Hrátky s čertem, natočené podle předlohy Jana Drdy. Příběh vysloužilého dragouna Martina Kabáta, který se vypravil do pekla, aby zachránil duše dvou dívek, které se upsali čertu, mě vždycky pobaví. Hrátky s čertem jsou nejvíce známé ladovskými kulisy, které byly při natáčení použity. A právě kulisy dělí diváky na dva odlišné tábory. Někomu se tento nápad líbí, jinému ne. Mě ladovské kulisy nevadí. Naopak. Je to příjemná změna a rozhodně se velkou měrou podílí na báječné atmosféře, která tato pohádka ve mě vzbuzuje.


Pohádky

20. prosince 2011 v 18:51 | StarChild |  News
K Vánocům neodmyslitelně patří pohádky. Když si vezmete do rukou televizní program a porovnáte jej s tím loňským, přiliš mnoho rozdílů nenajdete. Za normálních okolností by televizní stanice hlásily nejmenší sledovanost, ale o Vánocích, kdy nastává kouzelný čás pohádek, to je jinak. Když se řekne pohádka, většina lidí si myslí, že jsou určeny pro nejmenší děti. Mě však přijde, že čím starší jsem, tím více se mi líbí. Čím to? Nejspíš tím, že když se dívám na nějakou pěknou pohádku, vracím se do nostaligického dětství. A hlavně. Kolikrát si říkám, kdyby i reálný svět byl jako pohádka, kde dobro vždy zvítězí nad zlem. Ach jo, kéž by to tak opravdu bylo...

Jsem opravdový fandou pohádek, hlavně těch českých. Mezi moje oblíbené patří Hrátky s čertem, S čerty nejsou žerty, Obušku z pytle ven, Dařbuján a pan Drhola, Jak se budí princezny nebo Princ a Večernice. Je jich ovšem mnohem víc. Tohle je výčet jen těch nejoblíbenějších.

Co vy a pohádky? Nezanevřeli jste na ně? A které jsou vaše oblíbené?


KT 10: Vánoční speciál - Somewhere In My Memory

19. prosince 2011 v 13:37 | StarChild |  Klip týdne
Štědrý den se nám nezadržitelně blíží. I když to při pohledu z okna tak nevypadá, Vánoce jsou naspadnutí. A právě proto je dnešní klip týdne věnován právě Vánocům. Vybral jsem svoji moc oblíbenou melodii z filmu Sám doma - Somewhere In My Memory od Johna Williamse. Vždycky když ji slyším, vtahujeme do atmosféry Vánoc, která se poslední dobou jaksi vytrácí. Tato skladba mě dokáže krásným způsobem naladit na vánoční svátky. Film Sám doma 1,2 zbožňuju. Je to pro mě už takový symbol Vánoc a i když jsem to viděl už tisíckrát, vždycky se na to podívám znovu, abych tak nasál vánoční atmosféru. Melodii určitě znáte. Poslechněte si ji a třeba při jejím znění zavzpomínejte na dětská léta, kdy pro vás Vánoce představovali magické období, plné pohádek, voňavého cukroví a očekávaných dárků od Ježíška.

Vůbec celý tento týden bude blog věnovaný Vánocům. Přibydou zde články spojené s touto tématikou. Určite se máte na co těšit.Rok 1974 - 1975: Alive kostýmy

16. prosince 2011 v 11:22 | StarChild |  Kostýmy

Když to srovnáme s prvními a velmi primitivními kostýmy ze začátku, musíme říct, že KISS udělali velký průlom svého image. Stačí se jen podívat na Gena. Takhle přesně má vypadat ten pravý nefalšovaný démon! Paul a jeho uplý oblek s hvězdami rovněž není k zahození. Co se mi na jeho kostýmu nejvíc líbí, jsou jeho úžasný boty! To je pro mě úplná pecka! Ace i Peter udělali velký pokrok! Dalo by se říci, že KISS se od těchto kostýmů odpichli a v dalších letech je převážně inovovali nejrůznějšími doplňky. Dalo by se říct, že tyhle kostými jsou moje nejoblíbenější.