Listopad 2011

Fenomén jménem KISS

30. listopadu 2011 v 20:48 | StarChild |  Já....o KISS

Legenda, kult, fenomén. Těmito slovy jde snadno a rychle popsat kapela, která se nesmazatelně zapsala do historie rockové hudby! "Chtěli jste to nejlepší, tady máte to nejlepší. Nejžádanější kapela na světě. KISS!!!" Když se kohokoliv zeptáte, co si představí pod pojmem KISS, většině lidí se vybaví čtveřice rockerů, která své tváře skrývá pod černo-bílým make-upem. Právě ten se stal pro KISS nejtypičtějším znakem, který kapelu proslavil po celém světě. KISS působí na hudební scéně už dlouhých 38 let a jak vidno, svým fanouškům mají stále, co nabídnout. Nejen těm starším, ale i mladým, novým, kteří stále přibývají. Chtěl bych se pozastavit nad celým působením této kultovní kapely a pokusit se zjistit, v čem tkví úspěch fenoménu jménem KISS.

Oblíbené filmové postavy

30. listopadu 2011 v 14:26 | StarChild |  News

Asi každý člověk na světě má nějakou oblíbenou filmovou postavu. Někdo jich má pár, druhý více. Už delší dobou se mi v hlavě honí nápad, že bych mohl napsat článek o mých oblíbených filmových postavách. Kdo to o mě neví, jsem velký televizní fanda, avšak spíše starších filmů a to se také odrazilo na mých oblíbených charakterech.

Columbo 2x02 - Džungle ve skleníku

29. listopadu 2011 v 15:37 | StarChild |  Epizody

VRAH: strýc Jarvis (Ray Milland)
ZMÍNKY O ŽENĚ: 5
CELKEM: 30
PREMIÉRA: 15. října 1975

STRUČNÝ DĚJ

Cathreen Goodland obdrží uprostřed noci znepokojující telefonát: její muž Tony byl unesen. Ve skutečnosti však manžel a jeho strýc Jarvis únos pouze předstírají a v odlehlé horské končině svrhnou auto s prostřelenou karoserií do propasti. Poručík Columbo se druhého dne na místě činu seznámí se svým novým asistentem seržantem Wilsonem. Mezitím Cathreen dostane dopis od údajných únosců, ve kterém požadují výkupné ve výši 300 000 dolarů.

Zdroj: Csfd.cz (oficiální zdroj distributora)

Odložení masek 1983 - 1990

29. listopadu 2011 v 9:02 | StarChild |  Historie


Album Lick It Up (1983), které pomohlo znovu oživit kariéru skupiny bylo zároveň jejich prvním po demaskovaní. Ukončení používaní masek a kostýmů mělo zdůraznit změnu. Poprvé se na veřejnosti bez masek objevili při prezentaci alb 18. září 1983 v televizi MTV. Album Lick It Up bylo po třech letech prvním, které hned získalo zlato, ale návštěvnost na turné byla slabší než při předešlém projektu. Během tohoto koncertního turné vznikaly tlaky mezi Vincentem a zbytkem skupiny, které skončily v březnu 1984 Vincentovým odchodem.


KT 7: KISS - Reason To Live

28. listopadu 2011 v 14:07 | StarChild |  Klip týdne
Už delší dobu se na tomto blogu neobjevila nějaká písnička od KISS. Proto jsem se rozhodl, že tento týden bude patřit písni Reason To Live od KISS. Ta pochází z alba Crazy Crazy Nights z roku 1987, které je považováno za velmi popové až diskotékové. V kontrastu s deskami jako Destroyer nebo Love Gun je to něco úplně jiného, než "kissácká" tvorba ze 70. let. KISS šli zkrátka s dobou a jejich tvorba z 80. let se mi líbí. Reason To Live někteří fanoušci namají rádi, jiní jej zbožňují. Já samozřejmě patřím do té druhé skupiny. Když to vemu kolem do kola, je to jedna z mých nejoblíbenějších písniček od KISS. Ostatně posuďte sami. Ten refrén je božskej!


Filmové máyovky

27. listopadu 2011 v 18:54 | StarChild |  News

"Tak takdy jsou. Legendární postavy našeho mládí - Old Shatterhan a Vinnetou." Těmito slovy začíná film Poklad na Stříbrném jezeře, který v 60. letech minulého století, odstartoval ono šílenství po Vinnetouovi a Old Shatterhandovi. Budete se možná divit, ale jsem velký příznivcem těchto, dnes už legendárních filmů, které se pro mě staly naprostou srdcovou záležitostí.

20. Výročí úmrtí Freddiho Mercuryho a Erica Carra

24. listopadu 2011 v 12:42 | StarChild |  Rockový svět

Dnes je tomu přesně 20 let, co zemřel zpěvák legendární kapely Queen Freddie Mercury. Už ale méně lidí ví, že 24. listopadu 1991 hudební svět opustila další velká osobnost. A sice Eric Carr, bubeník další rockové legendy KISS. Zavzpomínejme proto dnes na tyto dvě velké persóny rockového hudby, o jejichž tvorbě ani dnes, 20 let po jejich úmrtí, stále slýcháme.

"Columbovské večery"

23. listopadu 2011 v 17:00 | StarChild |  Zajímavosti

"Columbovské večery." Asi si říkáte, co si pod tím máte představit. Jak jistě pravidelní návštěvníci blogu vědí, jsem velkým fanouškem kultovního seriálu Columbo. Příhody detektiva v pomačkaném baloňáku přímo zbožňuju a sleduju je pořád dokola. Nejvíce si je však vychutnám v denní době, které říkám "Columbovské večery."

Když se na podzim posune čas a je brzo tma, nastává chvíle, kdy sahám po DVD s poručíkem Columbem. Nejčastěji v době od 17:00 do 19:00 hod, kdy si Columba úplně nejvíc vychutnám. Podvečer pro mě představuje zvláštní denní dobu, do které mi vraždy prostě pasují. Pokud k tomu ještě venku fouká vítr nebo prší, tak o to je ona atmosféra lepší. Možná si říkáte, že jsem úplnej šílenec, ale tyhle podvečery miluju. Vždy si zalezu pod deku, přichystám si něco dobrého k snědku a obklopen tmou sleduju, jak se Columbo proplétá svým případem.

KT 6: Scorpions - Send Me An Angel

21. listopadu 2011 v 14:52 | StarChild |  Klip týdne
Dnes jsem pro vás vybral jednu z mých srdcovek, Scorpions - Send Me An Angel. Tuhle písničku považuju za tu úplně nejlepší, kterou tato německá rocková legenda vyprodukovala! Skladba má zvláštní, nepopsatelnou atmosféru, která se mi do teď neohrála, výborný text a nesmím zapomenout na vynikající hlas Klause Meineho. Myslím, že je jasné, že tuhle písničku prostě zbožnuju.Odjíždím do Znojma na brigádu

16. listopadu 2011 v 13:07 | StarChild |  News
Čaute, následující čtyři dny tady nebudu protože jedu do Znojma zarobit nějakou tu korunu. Blíží se Vánoce, takže peníze jsou potřeba... Kromě teho musím taky z něčeho sponzorovat svou "žízeň." Smějící se Tak se tu mějte pěkně a užijte si svátek a víkend.