Columbo - pilot: Vražda na předpis

18. října 2011 v 11:19 | StarChild |  Epizody

VRAH: Doktor Ray Flamming (Gene Barry)
ZMÍNKY O ŽENĚ: 4
CELKEM: 4
PREMIÉRA: 20. února 1968

STRUČNÝ DĚJ

Psychiatr Dr. Ray Flamming se rozhodne zabít svoji majetnou ženu a pomoct mu v tom má jeho milenka Joan Hudsonová. Dohromady připraví téměř dokonalý plán, který představuje pro oba dva perfektní alibi. Nicméně spáchat dokonalou vraždu je nemožné a v jejich plánu nastanou trhliny a jednou z nich je právě Flammingova milenka Joan, která je slabým článkem vraždícího dua.


MOJE HODNOCENÍ

Hned z kraje musím zdůraznit jedno. První díl není tak úplně "columbovský." Nenosí tak svůj pomačkaný baloňák, nemá psa ani auto. Nicméně už zde jde vidět, jakým směrem by se mohlo ubírat pokračování, které původně nebylo vůbec v plánu. Teď už k samostatné epizodě. Musím říct, že pro začátek to nebylo špatné. Vražda se na první pohled může zdát velmi promyšlená, ale vrah nepočítal, že případ dostane právě šťoural Columbo, kterého znepokojí sebemenší detail. Většinou se o tom zmiňuje stylem: "Trápí mě jedna maličkost, určitě to nic neznamená..." A z těchto maličkostí poskládá mozaiku, usvěčující vraha.

Vražda na předpis je solidním začátkem dlouholetého seriálu, vrah má svůj charakter, je chytrý, uvažuje nad Columbovým postupem vyšetřování, ale jak jsem uvedl na začátku. Slabinou byla jeho milenka, která však byla pro provedení vraždy nezbytná... Hudba taky není špatná, nic velkolepého ale dobře vtahuje do děje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama