Columbo 1x03 - Vražda podle knihy

22. října 2011 v 10:22 | StarChild |  Epizody
VRAH: Ken Franklin (Jack Cassidy)
ZMÍNKY O ŽENĚ: 2
CELKEM: 11
PREMIÉRA: 15. září 1971

STUČNÝ DĚJ

James "Jim" Ferris a Ken Franklin jsou nerozlučná autorská dvojice kriminálních příběhů. Ken se převážně stará o popularitu na veřejnosti, zatímco Jim píše scénáře. Ken pozve Jima do svého víkendového domu blízko San Diega a tam ho uprostřed telefonátu s jeho ženou Joannou zastřelí. Ta si myslela, že její muž volal z kanceláře, z čehož později vychází i policie. Na místě se však nepodaří najít žádné známky násilí a mrtvola samozřejmě rovněž chybí. Ken má alibi, které potvrdí vdova Lilly La Sanca, u které Ken Franklin o víkendu nakupoval

MOJE HODNOCENÍ

Na začátek musím říct, že tento díl je úplně první epizoda seriálu o Los Angelském detektivovi v pomačkaném baloňáku. Jak jsem zmínil v předchozích článích, předcházeli jí dva pilotní filmy. Tento díl patří do klasických "columbovek" z 70. let a tato atmosféra je tu znát. Vůbec poprvé se zde objevuje Jack Cassidy, který si v Columbovi střihl hned několik vrahů. Jeho charisma je nezapomenutelné a rozhodně patří k mým nejoblíbenějším zločincům z celé série. Provedení vraždy je v tomto díle v celku povedené a promyšlené. Vše nasvědčuje tomu, že Columbo vraha nedopadne, ale háček nastane v momentu, kdy vraha začne vydírat jistá prodavačka v krámě, která oběť s vrahem viděla pár minut před spáchání vraždy. Prodavačka je vrahem odstraněna a to byla velká chyba. A když je u vyšetřování taková kapacita jako Columbo, bylo jasné, že vrahovi dny na svobodě jsou sečteny. Díl patří k těm lepší, i když já osobně ho až tak příliš nemusím. Nicméně za kvalitní provedení vraždy a skvělého Cassidyho autorům tleskám. Rád bych také zmínil velmi zajímavou hudbu, kterou v této epizodě můžeme slyšet. Tato mysteriózní muzika se stala hudebním podkladem pro menu DVD s díly Columba, které vyšly v České republice.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivuše Ivuše | E-mail | Web | 22. října 2011 v 16:11 | Reagovat

Já nemohu říct, že bych se zaměřovala spíše na starší kapely. Mezi moje nejoblíbenější patří totiž Slipknot, Dymytry atp... ;) Ale Queeny rozhodně nikdy nezavrhnu! A Kiss taky nejsou úplně k zahození. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama